Poznań: Polacy poznali swoich rywali w singlu i w deblu

Już w poniedziałek rozpoczynają się zmagania w Parku Tenisowym Olimpia, gdzie na kortach ziemnych rozpoczną się zmagania w imprezie cyklu ATP Challenger Tour – Poznań Open (pula nagród: 69,280 tys. dolarów).

Tytułu w pierwszym polskim challengerze w tym sezonie bronić będzie najwyżej rozstawiony Hubert Hurkacz. Co prawda, od soboty wrocławianin jest w stolicy Wielkopolski i przygotowuje się do startu, jednak on z racji wysokiego rankingu rozpocznie zawody od “wolnego losu”. W drugiej rundzie jego rywalem będzie albo Teimuraz Gabaszwili (Rosja), albo Daniel Altmaier (Niemcy).

Potencjalnym przeciwnikiem “Hubiego” w trzeciej rundzie może być Daniel Michalski. Grający dzięki “dzikiej karcie” z Warszawy musiałby jednak najpierw uporać się z Tallonem Griekspoorem (Holandia), który w tym roku pokonał chociażby Karena Chaczanowa (Rosja), a następnie odprawić występującego z czternastką Enrique Lopeza Pereza (Hiszpania, 14).

O względnym szczęściu przy losowaniu może mówić Wojciech Marek. Dla startu w Poznaniu najlepszy junior naszego kraju zrezygnował z gry w wielkoszlemowym Roland Garros. Po niedzielnych treningach z Hurkaczem, teraz przyjdzie mu oficjalnie skrzyżować rakiety z Sekou Bangourą ze Stanów Zjednoczonych.

W dolnej części drabinki rozlosowano dwóch biało – czerwonych. Można powiedzieć, że już weteran na tym obiekcie, Michał Dembek, rozpocznie tegoroczny występ od pojedynku z Alessandro Begą (Włochy), a jeżeli uda mu się wywalczyć awans, to jego kolejną przeszkodą będzie rozstawiony z numerem dziewiątym Oscar Otte (Niemcy, 9), który podczas trwającego French Open miał okazję skrzyżowania rakiet z samym Rogerem Federerem (Szwajcaria).

Niemalże na samym dole znalazł się Kacper Żuk, która na inaugurację zmierzy się z kolejnym przedstawicielem zza naszej zachodniej granicy, Danielem Masurem (Niemcy). Gdyby tenisiście z Nowego Dworu Mazowieckiego udało się wygrać, to poprzeczka pójdzie znacznie wyżej, ponieważ w drugiej rundzie czekać będzie turniejowa dwójka Roberto Carballes Baena (Hiszpania, 2), czyli drugi (po Hubercie Hurkaczu) reprezentant czołowej setki rankingu.


“Polskie mecze” w I rundzie Poznań Open:

singiel:

Hubert Hurkacz (Polska, 1) – bye

Daniel Michalski (Polska) – Tallon Griekspoor (Holandia)

Wojciech Marek (Polska) – Sekou Bangoura (USA)

Michał Dembek (Polska) – Alessandro Bega (Włochy)

Kacper Żuk (Polska) – Daniel Masur (Niemcy)

debel:

Michał Dembek/Florin Mergea (Polska/Rumunia) – Mao-Xin Gong/Ze Zhang (Chiny, 1)

Marcin Matkowski/Kacper Żuk (Polska) – Mats Moraing/Oscar Otte (Niemcy)

Karol Drzewiecki/Szymon Walków (Polska) – Javier Barranco Cosano/Raul Brancaccio (Hiszpania/Włochy)