Polski Związek Tenisowy z nowym partnerem

Przerwa w rozgrywkach spowodowana zagrożeniem epidemiologicznym nie spowalnia działań Polskiego Związku Tenisowego. Po podaniu do wiadomości publicznej planu rozgrywek LOTOS PZT Polish Tour, w poniedziałek poinformował o powiększeniu swojego partnerskie portfolio. Sponsorem Polskiego Związku Tenisowego została firma z branży ubezpieczeniowej Supra Brokers SA z Wrocławia, która stała się obok Partnera Strategicznego – Grupy LOTOS SA, jednym z głównych mecenasów polskiego tenisa.

Supra Brokers S.A. to firma z ponad 20 letnim doświadczeniem w ubezpieczeniowej obsłudze brokerskiej ponad 1000 podmiotów. Jest realnym risk managerem, który obsługuje podmioty publiczne tj. samorządy, szpitale, spółki komunalne, a także sektor prywatny oraz związki sportowe, kluby sportowe.

Umowa została podpisana w siedzibie PZT w dn. 25 maja 2020 roku. Supra Brokers będzie głównym sponsorem cyklu czterech turniejów w ramach Halowego Narodowego Pucharu Polski  oraz meczów reprezentacji narodowych w rozgrywkach Fed Cup i o Puchar Davisa.

– Jesteśmy dumni z tego, że Supra Brokers SA dołącza do grona naszych partnerów. To ważny krok w rozwoju dla obu podmiotów. Dzięki ścisłej współpracy Polskiego Związku Tenisowego z Ministerstwem Sportu Tenis PZT pozostaje jednym z liderów procesu odmrażania sportu w Polsce. Przed nami ważny moment! Już 17 czerwca w Gdańsku rozpocznie się druga edycja LOTOS PZT Polish Tour. Cykl został objęty Patronatem Honorowym Minister Sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk. W odpowiedzi na obowiązujące przepisy, w cyklu będą rywalizować jedynie polscy tenisiści ? powiedział prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński.

– Tegoroczny LOTOS PZT Polish Tour będzie doskonałą okazją nie tylko do walki o premie finansowe, ale i co najważniejsze ? o punkty. Szczególnie nie możemy się doczekać lipcowych mistrzostw Polski w Bytomiu, w których na uczestników czekać będzie rekordowa pula nagród w wysokości 200 tysięcy złotych. Zagra w nich krajowa czołówka ? dodał Mirosław Skrzypczyński.

W tym sezonie, oprócz cyklu 9 turniejów w ramach LOTOS PZT Polish Tour Polski Związek Tenisowy przygotowuje się m.in. do organizacji kolejnego Davis Cup. W dniach 18-19 września męska drużyna prowadzona przez kapitana Mariusza Fyrstenberga podejmie w Kaliszu Salwador w spotkaniu play off Pucharu Davisa. Stawką będzie awans do marcowych (2021) baraży o miejsce w Grupie Światowej I (bezpośrednie zaplecze elity rywalizującej o PD).

Przed polskim tenisem kolejne wyzwania, które dzięki wsparciu m.in. Grupy LOTOS SA ? Strategicznemu Sponsorowi Polskiego Związku Tenisowego, PZT może z powodzeniem i uznaniem realizować.