Polki grają w Rabacie

216

Maja Chwalińska i Martyna Kubka wzięły udział w dwustopniowych eliminacjach do turnieju WTA 250 na kortach ziemnych w Rabacie. Pierwsza z polskich tenisistek odniosła zwycięstwo, awansując do finałowej fazy eliminacji.

Chwalińska, aktualnie notowana na 279. miejscu w rankingu WTA, zmierzyła się z Tatianą Prozorową i po godzinie i 27 minutach pokonała Rosjankę 6:3, 6:1. Po wyrównanym pierwszym secie Polka zdobyła dwa przełamania i zakończyła partię, natomiast w drugiej odsłonie wygrała pięć gemów z rzędu, kończąc mecz przy stanie 5:1.

W drugim spotkaniu Kubka zmierzyła się z Camilla Rosatello i mimo walecznej postawy przegrała po trzech setach 6:4, 6:7(4), 6:4. Po dwóch godzinach i 48 minutach Włoszka odniosła zwycięstwo, awansując do finałowej fazy eliminacji.

W niedzielę Chwalińska zmierzy się z Aleksandrą Krunić, a Rosatello z Dalilą Spiteri. Tenisistki mają szansę na gra w turnieju WTA 250 w Rabacie, co stanowi dla nich świetną okazję do popisu przed zbliżającymi się eliminacjami do Rolanda Garrosa. Trzymamy kciuki za polskie zawodniczki i czekamy na wyniki ich kolejnych meczów.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News