Pierwszy turniej Igi Świątek w sezonie trawiastym ujawniony

236

 

Iga Świątek nie wygrała jeszcze turnieju na kortach trawiastych na poziomie WTA, ale teraz nie będzie musiała już dłużej czekać, aby to zrobić, ponieważ jej pierwszy turniej w tym sezonie na trawnikach został ujawniony.

W środę polska gwiazda została potwierdzona jako uczestniczka Berlin Open. Ten turniej WTA 500, który rozpocznie się 16 czerwca i potrwa do 23 czerwca, służy jako turniej rozgrzewkowy przed Wimbledonem, trzecim Wielkim Szlemem w tym roku.

Mecze będą rozgrywane na stadionie Steffi Graf, nazwanym na cześć legendarnej niemieckiej zawodniczki Graff, która wygrała 22 Wielkie Szlemy w swojej wybitnej karierze.

Będzie to pierwszy raz, kiedy światowy numer 1 zagra w Berlinie, po wcześniejszych meczach w Birmingham, Eastbourne i Bad Homburg. Swiatek ma skromny rekord 16-7 w karierze na trawie, który jest uderzająco niski w porównaniu z innymi nawierzchniami.

Jednak przystosowała się do gry na śliskich, nieskazitelnych trawnikach i odnotowała tam swoje najlepsze wyniki w sezonie 2023. Jest także byłą mistrzynią Wimbledonu juniorów (2018), co sugeruje, że jest wszechstronną zawodniczką.

Na poziomie seniorskim Swiatek dotarła w zeszłym roku do ćwierćfinału SW19, przegrywając z natchnioną Eliną Svitoliną. Wcześniej wycofała się przed meczem półfinałowym w Bad Homburg.

Polka nie jest jedynym wielkim nazwiskiem, które zgłosiło się do gry w Berlinie. Bliskie rywalki Aryna Sabalenka i Coco Gauff również wezmą udział w imprezie w przyszłym miesiącu.

Turniej spodziewa się również dodatkowych sześciu zawodniczek z Top 10, które uzupełnią trio, które zobowiązało się do gry, zbierając pochwały od dyrektor Barbary Rittner, która porównała głębię i poziom talentu do Wielkich Szlemów.

„Mamy pole startowe, które zwykle można znaleźć tylko w turniejach Wielkiego Szlema.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News