Paryż: McHale i Zakopalova grają dalej

40

Christina MchaleW poniedziałek ruszył w Paryżu turniej główny Open GDF SUEZ (pula nagród: 690 tys. dolarów) rozgrywany na kortach twardych. Pierwszego dnia rozegrano 3 spotkanie. Dla nas najważniejszym było starcie Urszuli Radwańskiej z Moną Barthel z Niemiec, które niestety Polka przegrała (więcej o tym spotkaniu w newsie poniżej). Za to z awansu do II rundy, oprócz Niemki, cieszyły się rozstawiona z numerem ósmym Czeszka Klara Zakopalova oraz Christna McHale ze Stanów Zjednoczonych (na zdjęciu).

Szybciej awans do następnej fazy osiągnęła Amerykanka, która bez straty seta wyeliminowała Francuzkę Pauline Parmentier, pokonując ją 6:4 6:1. Jej następną przeciwniczką będzie grająca z trójką kolejna reprezentantka gospodarzy, Marion Bartoli, która w I rundzie ma „wolny los”. Natomiast tenisistka zza naszej południowej granicy potrzebowała trzech setów, żeby wyrzucić z imprezy Anabel Medinę Garrigues (Hiszpania). Ostatecznie, po dwóch godzinach i szesnastu minutach Czeszka cieszyła się ze zwycięstwa 2:6 7:5 6:0. W następnym spotkaniu może się zmierzyć z następną Hiszpanką, Carlą Suarez Navarro lub z kwalifikantką Monicą Niculescu z Rumunii.