Pacific X Tack Pro Perfo – owijka wierzchnia, ważna rzecz!

242
Tenis-expert I Blog

 

Wszystko ma znaczenie, za każdym razem to powtarzam. Dobrze dobrana rakieta, naciąg z odpowiednią siłą naciągania to już bardzo dużo, dobierzmy jeszcze właściwą owijkę i ruszajmy na kort!

PODSTAWOWE INFORMACJE:

Pacific X Tack Pro Perfo to owijka, którą otrzymałem od Pacific Polska. Jej grubść wynosi 0,55 mm, jest owijką wierzchnią, lepką z perforacją (dziurkowaniem).

WRAŻENIA:

Pro Perfo zakłada się bardzo dobrze, nie marszczy się, lekko rozciąga co pozwala idealnie założyć ją na rączkę. W dotyku jest przyjemnie lepka (ale nie bardziej niż potrzeba). Perforacja jest wyczuwalna, nie przeszkadza w grze jak w przypadku innych dziurkowanych owijek wierzchnich.

Przeznaczona jest dla tenisistów którym dłoń nie poci się bardzo, owijka dobrze klei się zapewniając komfortowy i stabilny uchwyt.

Perforacja pozwala zwiększyć odprowadzanie potu i nie zmniejsza wytrzymałości. Stabilność trzymania rakiety przekłada się w całości na naszą grę, o wiele lepiej czujemy piłkę a rakieta nie obraca się w trakcie uderzenia.

PODSUMOWANIE:

Jeżeli nie pocą Wam się bardzo dłonie to polecam owijki lepkie, jestem ich zwolennikiem ponieważ mocno zwiększają komfort gry i stabilizują uchwyt. Pro Perfo jest bardzo wytrzymała, co jest istotne (zwłaszcza na początku sezonu). Po założeniu czuć, że lekko zwiększyła grubość rączki, dlatego jeżeli ktoś jest między G3 a G4 to warto na swóją „trójkę” założyć Pro Perfo.

Opakowanie z bliska
Opakowanie z bliska