Naomi Osaka awansowała do trzeciej rundy Australian Open 2026 po wygranej 6-3, 4-6, 6-2 z Soraną Cîrsteą, ale po meczu więcej uwagi niż tenis przyciągnęła napięta wymiana zdań przy siatce. Czterokrotna mistrzyni Wielkiego Szlema przyznała, że została zaskoczona reakcją rywalki na jej okrzyk dopingowy i później przeprosiła za to, co powiedziała tuż po spotkaniu. Sprawa dotyczyła użycia okrzyku przez Osaka, który najwyraźniej zdenerwował Cîrsteę i doprowadził do krótkiej rozmowy przy siatce.
W meczu Osaka zdołała się jednak odblokować w decydującym secie, zdobywając 16 winnerów i ograniczając Cîrsteę do zaledwie dwóch winnerów w trzeciej odsłonie, a także zapisując na swoim koncie 3 asy i żadnego podwójnego błędu. Japonka wzięła też przerwę medyczną z powodu nawracającego problemu, ale podkreśliła, że czuje się fizycznie dobrze i ma serię 10 zwycięstw w 11 ostatnich trzechsetowych meczach na Australian Open.
Osaka przyznała, że pierwsze komentarze po meczu były nieodpowiednie i zawarła przeprosiny: „Chcę przeprosić, myślę, że pierwsze rzeczy, które powiedziałam na korcie były niegrzeczne.” Poza kontrowersją przy podaniu dłoni na antenie była też rozmowa o stroju zawodniczki, która zaskoczyła nawet sponsora Nike, oraz o następnym rywalu – miejscowej faworytce Maddison Inglis.
- Wynik: Naomi Osaka pokonała Sorana Cîrstea 6-3, 4-6, 6-2 i awansowała do trzeciej rundy Australian Open 2026.
- Kontrowersja: krótka, napięta wymiana przy siatce po użyciu okrzyku przez Osaka; zawodniczka później przeprosiła.
- Statystyka zwycięstwa: Osaka miała 16 winnerów w trzecim secie, Cîrstea tylko 2.
- Seria: Osaka wygrała 10 z 11 ostatnich trzechsetowych meczów na Australian Open.
- Służba: Osaka 3 asy, 0 podwójnych błędów; pierwsze podanie 65% (54/83), Cîrstea 63% (46/73).
- Gra przy serwisie: Osaka wygrała 79% gier serwisowych (11/14), Cîrstea 62% (8/13).
- Dalsze plany: w trzeciej rundzie Osaka zmierzy się z Maddison Inglis.
Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News














