Osaka i brązowy medalista z Rio Nishikori powołani do reprezentacji Japonii

198

 

Dwóch najbardziej utytułowanych japońskich tenisistów swojego pokolenia podniesie wysoko flagę swojego kraju na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Japońska drużyna na Igrzyska Olimpijskie, które rozpoczną się w przyszłym miesiącu, została oficjalnie ogłoszona w czwartek. Naomi Osaka i Kei Nishikori zostali wybrani jako dwaj reprezentanci tenisa.

Olimpijski turniej singlowy rozpocznie się 27 lipca i potrwa do 4 sierpnia. Wydarzenie to zostanie rozegrane na kortach ziemnych Roland’s, z 64 mężczyznami i kobietami w dwóch losowaniach singlowych.

Nishikori, który ma nadzieję na powrót do zdrowia po kontuzji, będzie korzystał z chronionego rankingu. To samo dotyczy Naomi Osaki, która była nieobecna przez cały 2023 rok po urlopie macierzyńskim.

34-letni Nishikori jest byłym nr 4 na świecie, ale obecnie znajduje się poza Top 200. Ostatnie dwa lata spędził na leczeniu zagrażającej karierze kontuzji biodra, tracąc cały sezon 2022 na operację.

W ubiegłym roku powrócił na trasę, grając tylko w kilku turniejach, zanim kontuzja kolana zmusiła go do wycofania się z akcji po starcie w Atlanta Open.

Kampania Nishikoriego w 2024 roku również została zniszczona przez kontuzje, które opóźniły jego powrót do końca marca. Zagrał w Miami Open, przegrywając w pierwszej rundzie z Sebastianem Ofnerem. Jego drugim turniejem był Roland Garros w zeszłym miesiącu, gdzie wycofał się w drugiej rundzie z powodu kontuzji.

Tymczasem Osaka radzi sobie lepiej od czasu powrotu, zbliżając się do Top 100. 26-letnia czterokrotna mistrzyni Wielkiego Szlema zaimponowała w swoim ostatnim turnieju na Roland Garros, spychając światową nr 1 Igę Świątek do trzech setów, a nawet utrzymując punkt meczowy.

Była nr 1 na świecie rywalizuje obecnie w Libema Open, gdzie odniosła parę zwycięstw i dotarła do drugiego ćwierćfinału w tym sezonie. Weźmie udział w swoich drugich igrzyskach olimpijskich po przegranej z Marketą Vondrousovą na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 roku.

Nishikori z kolei zdobył brązowy medal na swoich pierwszych igrzyskach olimpijskich w Rio osiem lat temu, pokonując Rafaela Nadala w meczu play-off o trzecie miejsce. W Tokio był ćwierćfinalistą, przegrywając z 24-krotnym mistrzem Wielkiego Szlema Novakiem Djokovicem.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News