Opowieść nr 3: Gdy wieje wiatr

Pewien młody człowiek złożył podanie o pracę jako pomocnik na farmie. Gdy farmer zapytał go o kwalifikacje, młodzieniec odpowiedział,” Mogę spać gdy wieje wiatr.” Farmer był trochę zaskoczony bo nie spodziewał się takiej odpowiedzi. Polubił jednak młodego człowieka i dał mu pracę. Parę dni pó?niej, farmer i jego żona zostali obudzeni przez gwałtowny sztorm. Szybko zaczęli sprawdzać wszystko na farmie, aby upewnić się, że ich dobytek jest bezpieczny. [exec]include(“https://www.tenis.net.pl/in/opowiesci.inc”);[/exec]Odkryli, że wszystkie drzwi i okiennice zostały zamknięte i zaryglowane. Duża ilość drewna na rozpałkę została przygotowana zaraz przy kominku. Młody człowiek chrapał aż dudniło. Farmer i jego żona przeprowadzili dalszą inspekcję farmy. Zauważyli, że wszelkie maszyny i narzędzia zostały umieszczone w szopie, z dala od żywiołów. Traktor znajdował się w garażu. Wszystko co powinno być zamknięte zostało zamknięte na cztery spusty. Nawet zwierzęta były spokojne. Wszystko było w najlepszym porządku. Farmer nagle zrozumiał co młody człowiek miał na myśli mówiąc, że „Może spać gdy wieje wiatr.”

Wewnętrzny spokój można osiągnąć jedynie wtedy gdy przykłada się szczególną uwagę do swoich codziennych obowiązków. Zawodnik będzie w stanie zapanować nad swoimi emocjami w czasie najtrudniejszych meczów, wtedy gdy podczas codziennych treningów będzie pracował nad najdrobniejszymi detalami. Jakie są to detale?
Na przykład zachowanie spokoju i wiary we własne umiejętności gdy robimy jakiś głupi, niewymuszony błąd taktyczny czy techniczny. Rozciągnięcie się po treningu lub przed pójściem spać. Uzupełnienie kroniki mistrzostwa, czy dzienniczka zajęć. Pracowanie nad oddychaniem między punktami i w czasie gry. Szlifowanie rutyny między punktowej. Przygotowanie się do treningu, sprzętowo, fizycznie (rozgrzewka) i mentalnie (100% zaangażowania). Te właśnie drobne rzeczy będą w przyszłości decydować, czy tenisista będzie w stanie wygrywać ważne mecze czy też nie.

Krystian Pfeiffer (www.pfeifferteam.pl)