Novak Djoković z kolejną nagrodą Laureusa

157

Novak Djoković, serbski tenisista, został wybrany najlepszym sportowcem roku 2023 przez akademię Laureusa. To już piąte wyróżnienie dla Djokovicia w karierze, co czyni go jednym z najbardziej uznanych sportowców w historii tej nagrody.

W minionym sezonie Djoković zdominował światowy tenis, zwyciężając w trzech turniejach wielkoszlemowych: Australian Open, Roland Garros i US Open. Serb zdobył także tytuł w imprezach ATP Tour w Adelajdzie, Cincinnati i Paryżu, osiągając łącznie 24 wielkoszlemowe zwycięstwa i stając się liderem wszech czasów pod względem tego osiągnięcia. Ponadto, Djoković zakończył rok na pierwszym miejscu światowego rankingu, pokonując największych rywali.

Decyzję o przyznaniu Djokovićowi nagrody podjął panel ekspertów złożony z 69 znanych postaci ze świata sportu. Djoković wyprzedził w głosowaniu takich sportowców jak Lionel Messi, Erling Haaland, Armand Duplantis, Noah Lyles i Max Verstappen.

Podczas ceremonii wręczenia statuetki w Madrycie Djoković podziękował za wyróżnienie, podkreślając, jak ważne jest dla niego uznanie kolegów z branży. Gwiazda tenisa zdecydowała się jednak zrezygnować z udziału w prestiżowym turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie, skupiając się na odpoczynku i przygotowaniach do kolejnych wyzwań. Novak Djoković dołączył do grona największych legend sportu, takich jak Roger Federer, który także pięciokrotnie otrzymał nagrodę Laureusa.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News