Novak Djokovic opowiada o tęsknocie za dziećmi

233

Novak Djokovic nie cieszy się obecnie najlepszym okresem w ATP Tour i może to być związane z faktem, że tęskni za rodziną. Djokovic został ojcem po raz pierwszy w 2014 roku i powitał kolejne dziecko w 2017 roku. Teraz, dekadę później, jego dzieci są na etapie, w którym chce spędzać z nimi jak najwięcej czasu, tworząc wspomnienia na całe życie.

Podczas gdy 24-krotny zwycięzca turniejów wielkoszlemowych nie ma regularnej pracy, jak większość ludzi, która uniemożliwiłaby mu zobaczenie swoich dzieci, jest z dala od nich prawdopodobnie nawet bardziej niż zwykły człowiek.

To dla niego trudne i z dnia na dzień staje się coraz trudniejsze, co może odzwierciedlać sposób, w jaki gra. Ten rok był dla niego zły w porównaniu do poprzednich lat i dlatego niektórzy sugerowali nawet, że po tym sezonie może przejść na emeryturę.

Trudno sobie wyobrazić Djokovica opuszczającego ten sport, ale więź rodzinna może być po prostu zbyt silna. W każdym wywiadzie, którego ostatnio udzielił, nie obyło się bez wzmianki o rodzinie i tak też było, gdy rozmawiał z Nickiem Kyrgiosem dla swojego podcastu.

„Mały Novak, czteroletni Novak, który zaczął grać w tenisa w Kopaonik w Serbii, wciąż jest w środku i wciąż jest zakochany w tym sporcie i wciąż jest głodny więcej. Prawda? Ale w tym samym czasie jest prawdopodobnie bardziej dojrzały Novak, ojciec i mąż, który mówi: „Daj spokój, stary. W życiu są też inne rzeczy”

Wielu tenisistów miało podobny dylemat. Andy Murray często o tym mówił i jest to po prostu decyzja, która często może popchnąć sportowców na emeryturę wcześniej niż ich możliwości.

„Naprawdę tęsknię za moimi dziećmi. Wróciły do Europy i nie widziałem ich od tygodni. Jeśli dobrze mi pójdzie, nie zobaczę ich przez kolejne dwa, trzy tygodnie, kto wie? Opuszczenie ich sprawia mi coraz większy ból”

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News