Norymberga: Kania i Irigoyen postraszyły turniejowe ,,dwójki”

29

Paula Kania i Maria Irigoyen (Argentyna) zakończyły swój udział w piątej edycji Nurnberger Versicherungs Cup (pula nagród: 250 000 dolarów). W ćwierćfinale przegrały 0:6 6:7(5) z Andreją Klepac (Słowenia) i Marią Jose Martinez Sanchez (Hiszpania).

Mimo że Polka i Argentynka doznały porażki, pozostawiły po sobie dość dobre wrażenie. Pierwszy set zupełnie im nie wyszedł, trwał tylko 21 minut. Jednak już druga odsłona rywalizacji była niezwykle zacięta. Rozstawione z numerem drugim przeciwniczki przegrywały już 0:3 ze stratą podwójnego przełamania. Zdołały jednak odrobić straty i objąć prowadzenie 5:4. W dziesiątym gemie miały dwie piłki meczowe, ale Kania i Irigoyen wyszły z opresji. O losach drugiego seta zadecydował ostatecznie tie-break, którego turniejowe ,,dwójki” wygrały 7:5. Starcie trwało godzinę i 20 minut.

Kania i Irigoyen często (77%) trafiały pierwszym podaniem, ale niestety nie przekładało się to na zdobycze punktowe. Kiedy pierwszy serwis trafiał w kort, Polka i Argentynka wygrywały 48% akcji. Co ciekawe, większą skutecznością wykazywały się po drugim serwisie.

Półfinałowymi rywalkami Klepac i Martinez Sanchez będą Xenia Knoll (Szwajcaria) i Demi Schuurs (Holandia) lub Kirsten Flipkens (Belgia) i Johanna Larsson (Szwecja).

_

Wynik meczu ćwierćfinałowego:

Klepac/Martinez Sanchez (Słowenia/Hiszpania, 2) – Irigoyen/Kania (Argentyna/Polska) 0:6 6:7(5)