Norman zachwala Wawrinkę

Szwed Magnus Norman w rozmowie dla radia ATP mów o zaletach swojego podopienczego Stana Wawrinki.

Jeśli spojrzysz na jego osiągnięcia, że wygrał trzy różne turnieje wielkoszlemowe w takiej epoce, to Stan jest jednym z najlepszych tenisistów, jaki kiedykolwiek rywalizował w tym sporcie. Uczestniczył także w kilku wielkoszlemowych półfinałach i zagrał w finale Rolanda Garrosa. Jego kariera jest niesamowita.

Na pewno jest trochę niedoceniany. Nie ma takiej regularności jak Andy Murray, Novak, Roger i Rafa, ale jeśli ma dobry dzień, potrafi pokonać każdego. I to właśnie czyni go wyjątkowym. Nigdy nie wiesz, czego danego dnia spodziewać się po Stanie i myślę, że dlatego lubi go tak wielu kibiców.

Stan jest hazardzistą. Gra z małym marginesem. Jest typem faceta, który postawi wszystko na czerwone. Zrobi to albo umrze. Jest w stanie podjąć ryzyko, gdy ktoś inny zagrałby bezpiecznie. Taka jest jego osobowość, a to bardzo trudno zmienić. Ale myślę, że dzięki temu zdobył tytuły wielkoszlemowe i to czyni go tak niebezpiecznym. Jeśli będzie w stanie grać dobrze, trudno będzie go pokonać – podsumował Szwed