Next Gen Finals: Finał dla Francuza i Serba

320

Arthur Fils spotka się z Hamadem Medjedoviciem w walce o trofeum na zakończenie sezonu dla ośmiu najlepszych graczy w wieku 21 lat lub młodszych. 19-letni Fils pokonał swojego rodaka, Lucę Van Assche, 2-4, 4-1, 4-3 (1), 4-3 (6) w piątek. Następnie Medjedovic awansował, gdy Dominic Stricker wycofał się w połowie ich półfinałowego meczu z powodu kontuzji pleców. 20-letni Medjedovic prowadził 4-3 (5), 2-1.

Turniej odbywa się po raz pierwszy w Arabii Saudyjskiej, po tym jak od inauguracji w 2017 roku odbywał się w Mediolanie. Oprócz skróconych setów, inne zmiany w zwykłych zasadach tenisa na turnieju obejmują krótsze przerwy i mniej czasu na zegarze dla niektórych punktów. Zarówno Fils, jak i rozstawiony na szóstej pozycji Medjedovic, mieli idealny bilans 3-0 w rozgrywkach grupowych.

Fils zajmuje 36. miejsce, a Medjedovic 110. miejsce. Fils został najmłodszym Francuzem od niemal dwóch dekad, który zdobył tytuł ATP, kiedy zwyciężył w Lyonie wcześniej w tym roku. Medjedovic, którego trenerem jest kapitan Pucharu Davisa Serbii, Viktor Troicki, dotarł do półfinałów na poziomie trasy w Gstaad i Astanie oraz wygrał trzy niższe turnieje rangi Challenger w tym roku. Dawni mistrzowie Next Gen to m.in. Stefanos Tsitsipas, Jannik Sinner i Carlos Alcaraz.

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News