New Haven: Szybki awans Pliskovej

35

Karolina PliskovaRozstawiona z numerem piątym Karolina Pliskova (Czechy, 5) potrzebowała zaledwie 52 minut, żeby zameldować się w ćwierćfinale turnieju WTA rozgrywanego na nawierzchni twardej w New Haven (pula nagród: 754 163 dolarów). Wyżej notowana z bliźniaczek pewnie wygrała 6:4 6:1 z przebijającą się przez eliminacje Olgą Sawczuk (Ukraina).

Na drodze Czeszki stanie teraz kolejna tenisistka zza naszej wschodniej granicy, „szczęśliwą przegraną” Lesią Tsurenko (Ukraina), która we wtorek wyeliminowała Barborę Strycovą (Czechy).

Po dobrym wejściu w mecz, ogromne kłopoty z osiągnięciem kolejnej fazy zmagań miała grająca z trójką Caroline Wozniacki (Dania, 3). Po pewnym rozprowadzeniu kwalifikantki Roberty Vinci (Włochy), Włoszka nie pozwoliła jej całkowicie narzucić swojej gry i żeby poznać zwyciężczynię potrzeba było aż dwóch godzin i 52 minut, po których „Caro” triumfowała 6:4 6:7 (6) 7:6 (7).

W walce o półfinał Dunka polskiego pochodzenia zmierzy się z Caroline Garcią (Francja). Po dwóch wyrównanych setach, już we wtorek Francuzka ograła Magdalenę Rybarikovą (Słowacja).