Naomi Osaka – powrót do wielkiej formy

192

Naomi Osaka, czterokrotna mistrzyni wielkoszlemowa, powróciła do rywalizacji po półtorarocznej przerwie od zawodowej gry. Japonka, która w międzyczasie uporała się z problemami psychicznymi oraz urodziła córeczkę, już w swoim debiutanckim meczu po powrocie pokonała Tamarę Korpatsch 6:3, 7:6(9). Mimo przegranej z Karoliną Pliskovą, prezentowała się nieźle, co budzi nadzieję na szybki powrót do wielkiej formy.

Ostatnie turnieje nie były jednak łaskawe dla Osaki. W pierwszych rundach prestiżowych zawodów w Melbourne oraz Abu Dhabi odpadała po porażkach z Caroline Garcia i Danielle Collins. Mimo to, 26-latka nie traci optymizmu i z uśmiechem stwierdza, że jej uderzenia są w odpowiednim miejscu.

W rozmowie z „Bloomberg” przyznała, że wciąż musi odzyskać pewność siebie, ale jest przekonana, że dotarcie do poziomu, na którym chce być, jest kwestią czasu. Planuje osiągnąć formę w okolicach Roland Garros, Wimbledonu lub w najgorszym przypadku na US Open.

Trzeba docenić determinację i siłę charakteru Naomi Osaki, która mimo trudności wciąż walczy o powrót na szczyt. Trzymamy kciuki za nią i czekamy na kolejne jej sukcesy na kortach tenisowych.

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News