Naomi Osaka o swojej biografii

141

Naomi Osaka w swojej nowej biografii opowiedziała o swoich skromnych początkach i dążeniu do zostanie najlepszą. Książka biograficzna byłej liderki rankingu światowego opisuje historię jej rodziców w Osace i ich podróż do Stanów Zjednoczonych z nią i jej siostrą, w nadziei na znalezienie przyszłości w tenisie, podobnie jak siostry Williams, Venus i Serena, przy wsparciu kilku trenerów, którzy oferowali darmowe lekcje z powodu trudności finansowych.

„Naomi Osaka: Jej podróż w poszukiwaniu mocy i swojego głosu” jest napisana przez dziennikarza Bena Rothenberga, który zagłębia się w historię Naomi Osaki i decyzje, które doprowadziły ją do zostania zawodowcem i osiągnięcia szczytu rankingu WTA, a także zdobycia czterech tytułów wielkoszlemowych w wieku zaledwie 23 lat.

Szczegóły zostały udostępnione przez Daily Mail, który miał wyłączny dostęp do książki i udostępnił kilka zapowiedzi książki, która ma zostać opublikowana w styczniu 2024 roku, w tym zeznania Osaki o jej dzieciństwie i wzroście w tenisie.

„Moim rodzicom nie było zbyt bogato, więc co mam zrobić? Nie jestem zbyt mądra. Muszę być najlepsza albo będę bezdomna” – Rothenberg cytuje Osake.

4-krotna mistrzyni wielkoszlemowa była z dala od kortów przez 14 miesięcy od swojego udziału w Tokyo Open we wrześniu 2022 roku (rezygnacja w drugiej rundzie). W międzyczasie Osaka urodziła swoją pierwszą córkę, Shai, ale przygotowuje się do swojego powrotu na początku nadchodzącego sezonu z wysokimi ambicjami:

„Chcę wygrać jeszcze osiem tytułów wielkoszlemowych i spróbować zdobyć złoty medal na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. To jedno z celów, które najbardziej mnie ekscytuje w powrocie do sportu. Zrobiłam sobie przerwę, ale zawsze czuję się bardzo konkurencyjnie i pełen chęci wygrania najważniejszych turniejów w moim sporcie” – powiedziała Osaka [za pośrednictwem tennisworIdusa.com].

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News