Naomi Osaka o stanie zdrowia psychicznego

215

Naomi Osaka ujawniła niedawno, że jej córka Shai miała pozytywny wpływ na jej zdrowie psychiczne. Po publicznym opowiedzeniu o swojej walce o zdrowie psychiczne, Osaka zaczęła grać mniej i poruszające było stanowisko, że nie jest w najlepszym miejscu, aby rywalizować na najwyższym poziomie. W styczniu 2023 r. ogłosiła, że jest w ciąży z pierwszym dzieckiem i przegapi cały sezon 2023. Po 16 miesiącach przerwy 26-letnia Osaka wreszcie wróciła na kort w pierwszym tygodniu sezonu 2024 w Brisbane.

Posiadanie córki Shai bardzo wzmocniło mój umysł i sprawiło, że doceniam wiele różnych rzeczy, powiedziała Osaka BNN Bloomberg. Osaka początkowo odniosła sukces w swoim powrocie, pokonując Tamary Korpatsch w Brisbane. Następnie przegrała z Karoliną Pliskovą w 1/8 finału. Następnie miała brutalne starcie w Australian Open, gdzie zremisowała z Caroline Garcią i przegrała z mistrzynią finałów WTA 2022.

Oczywiście, że chciałbym spisać się lepiej w Australii, ale gram z naprawdę świetnymi zawodnikami. Myślę, że jadąc na te turnieje nie chciałem przegrać 6:0. Zatem osiągnąłem już jeden ze swoich celów, przyznała Osaka.

Mimo trudności z powrotem na boisko, Osaka pozostaje cierpliwa i przyznaje, że natychmiastowy powrót do swojego najlepszego tenisa nie nastąpi. To może zająć trochę czasu. Najgorszym rezultatem byłoby dotarcie tam podczas US Open, a najlepszym rezultatem byłoby dotarcie tam w okolicach French Open i Wimbledonu, powiedziała Osaka.

Osaka również wyznała, że inspirowana jest Sereną Williams, która pomimo posiadania dziecka, kontynuowała profesjonalną karierę tenisową, co daje nadzieję i inspirację Osace, by grać po 30. roku życia.

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News