Naomi Osaka mówi o wpływie zmarłego Kobe Bryanta

189

Naomi Osakę i zmarłego Kobego Bryanta łączyła wyjątkowa więź, ale japońska gwiazda wyraziła wątpliwości, że nie spełni oczekiwań legendy NBA.

Po wzięciu urlopu macierzyńskiego na cały ostatni sezon, Osaka wróciła do WTA Tour na początku 2024 roku. Czterokrotna mistrzyni Wielkiego Szlema powitała swoje pierwsze dziecko, córkę Shai, w lipcu 2023 roku, a zaraz potem rozpoczęła intensywne treningi, aby jej ciało było w konkurencyjnej formie.

Była mistrzyni świata nr 1 ujawniła, że w 2024 roku będzie miała napięty harmonogram, grając w wielu turniejach. Po prawie czterech miesiącach sezonu Osaka zagrała w ośmiu turniejach.

Do jej najważniejszych osiągnięć w tym sezonie należy ćwierćfinał turnieju WTA 1000 w Doha. Odegrała również kluczową rolę w zakwalifikowaniu się Japonii do finałów Pucharu Billie Jean King w 2024 roku, zdobywając kluczowe zwycięstwo w singlu nad Julią Putincewą z Kazachstanu.

Przejście Osaki z twardego kortu na glinę nie było płynne, ponieważ w swoim ostatnim turnieju poniosła szokującą porażkę w pierwszej rundzie Rouen Open z Martiną Trevisan.

26-latka wystąpiła niedawno w jednym z odcinków podcastu Good Trouble With Nick Kyrgios. Osaka opowiedziała o swoim pierwszym spotkaniu z Kobe Bryantem w czerwcu 2019 roku.

Po pojawieniu się na międzynarodowej scenie jako nowa gwiazda tenisa, Osaka wyjaśnia, w jaki sposób Bryant stał się jej mentorem, gdy była zbyt zestresowana, aby poradzić sobie z publiczną kontrolą ze strony mediów i fanów.

„Pamiętam, kiedy spotkałem go po raz pierwszy, kiedy siedzieliśmy i rozmawialiśmy przez trzy godziny. Jedną z rzeczy, które zawsze pamiętam, jak mi mówił, jest to, że ludzie wokół ciebie są hałasem, jak wiadomości w mediach czy cokolwiek innego, tak jakbyś był lwem, a wszystko to muchy brzęczące wokół lwich oczu, a ty musisz skupić się tylko na swojej zdobyczy”

Amerykanin niestety zmarł w styczniu 2020 roku w katastrofie helikoptera w Kalifornii. Pomimo krótkotrwałego związku, Osaka wcześniej nazywała Bryanta wujkiem lub bratem, którego nigdy nie miała.

Śmierć Bryanta poruszyła wiele osób w świecie sportu, a jedną z nich jest japońska gwiazda tenisa, która nieustannie szukała jego rad podczas podążania ścieżką sławy. Przyznaje, że czuje się „zainspirowana”, ale Osaka zastanawia się, czy mogła nie spełnić oczekiwań swojego mentora.

„Byłam tym naprawdę zainspirowana, ponieważ czasami, kiedy siedzę i myślę o swojej karierze, czuję się trochę smutna, ponieważ zastanawiam się, czy on [Kobe Bryant] jest rozczarowany mną i tym, jak sobie radzę”

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News