Nadal „zawsze będzie faworytem Rolanda Garrosa” według Wawrinki

199

 

Rafael Nadal zawsze będzie faworytem Rolanda Garrosa, według byłego mistrza French Open Stana Wawrinki. Jest kilka rzeczy, które Nadal i Wawrinka mają ze sobą wspólnego i jest to całkiem niezła lista. Obaj są mistrzami Wielkiego Szlema, obaj są medalistami olimpijskimi i obaj wygrali Rolanda Garrosa.

Wawrinka jest obecny na rynku od dłuższego czasu i był świadkiem, jak Nadal wielokrotnie wygrywał to wydarzenie. To, że również wygrał, daje mu dobre wyobrażenie o tym, jak trudne jest to wydarzenie i dlatego nigdy nie wybierze nikogo przeciwko legendarnemu Hiszpanowi. Sama liczba triumfów Nadala sprawia, że dla Wawrinki jest on „odwiecznym faworytem” w Paryżu. O nadchodzącym turnieju rozmawiał z Marcą, zauważając, że zdrowy Nadal jest człowiekiem do pokonania.

„Jeśli jest zdrowy, zawsze będzie jednym z faworytów, gdziekolwiek się pojawi. Brakuje mu meczów. Wygrał tak wiele razy na Roland Garros, że zawsze będzie faworytem. Nie ma nikogo, kto znałby ten turniej lepiej”

Powrót Nadala z pewnością był jedną z największych historii na początku 2024 roku. Zaczął się dobrze, wygrywając kilka meczów, ale potem doznał kontuzji i opuścił Australian Open. Powrót miał zostać wznowiony w Katarze, ale tak się nie stało, więc teraz fani czekają na Indian Wells Open. Wawrinka był pod wrażeniem jego powrotu w tym roku i uważa go za bardzo konkurencyjnego, jeśli będzie zdrowy.

„Rafa jest wielkim mistrzem i był już wcześniej kontuzjowany i wrócił. Nie ma znaczenia, ile zarobiłeś i ile masz pieniędzy, jeśli czujesz tę pasję, chcesz ją kontynuować. W Brisbane grał na wysokim poziomie, zanim ponownie doznał kontuzji. Jeśli będzie zdrowy, będzie zagrożeniem dla wszystkich i kandydatem do wielkich tytułów”

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News