Nadal stawia warunek

Rafael Nadal w rozmowie ze stacją France TV Sport mówi o warunkach występu w Roland Garros.

Spoglądam na świat ze zdrowotnego punktu widzenia. Widzę siebie w świecie, w którym jesteśmy w stanie chronić zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich zaangażowanych w turnieje tenisowe. Jednocześnie wiem, że jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji i nie wiemy, jak to wszystko będzie się rozwijać.

Jeśli chodzi o Rolanda Garrosa jesienią, to jeśli będziemy mogli grać w optymalnych warunkach pod względem bezpieczeństwa i każdy tenisista będzie mógł wystąpić, to i ja tam będę. Ale teraz należy podjąć środki ostrożności i ponosić odpowiedzialność przy podejmowaniu decyzji, by wszystkim zapewnić bezpieczeństwo.

To możliwe, bo piłkarze grają za zamkniętymi drzwiami. Ale, jeśli zapytasz, czy mi się to podoba, moja odpowiedź brzmi: “Nie”. Nic nie zastąpi obecności kibiców i wytwarzanej przez nich energii. Przez dwa miesiące nie mogłem wyjść z domu, na szczęście miałem przyrządy do ćwiczeń. Od kilku tygodni trenuję, ale z wielką ostrożnością i starannością. Mój cel jest taki, aby być gotowym do gry, gdy rozgrywki wrócą, choć jeszcze nie wiadomo, kiedy to będzie – zakończył Hiszpan