Murray z Paulem w finale w Aix-en-Provence

229

Ostatni tytuł Andy’ego Murraya w ATP Challenger Tour miał miejsce w Binghamton w stanie Nowy Jork w 2005 roku. Andy Murray zagra z Tommym Paulem w finale turnieju ATP Challenger w Aix-en-Provence po pokonaniu Harolda Mayota w dwóch setach.

Murray, który późno otrzymał dziką kartę wygrał swój półfinał 7:5, 6:1 z 21-letnim Mayotem, czwartym z rzędu francuskim graczem z którym się spotkał. W ten sposób trzykrotna brytyjska mistrzyni Wielkiego Szlema, lat 35, zagwarantowała sobie powrót do pierwszej pięćdziesiątki światowych rankingów. Amerykanin Paul zajmujący pierwsze miejsce pokonał Belga Davida Goffina 6:4, 6:2.

Murray szuka pierwszego tytułu od Antwerpii w 2019 roku, przygotowując się do swojego drugiego występu w French Open od sześciu lat, kiedy Wielki Szlem rozpocznie się 28 maja. Wszedł do tego turnieju drugiego poziomu, aby uzyskać więcej czasu gry na kortach ziemnych po wyjściach w pierwszej rundzie z Monte Carlo i Madrytu w kwietniu.

W ciasnym pierwszym secie Murrayowi nie udało się wykorzystać dwóch punktów przełamania, zanim Mayot dał Szkotowi przewagę podwójnym błędem w punkcie setowym. Po wygraniu siedmiu meczów z rzędu Murray stracił dwa punkty meczowe przy prowadzeniu 5-0 w drugim meczu, ale ostatecznie przypieczętował zwycięstwo za piątym razem.

Jeśli pokona Paula w niedzielę zdobędzie tytuł Challengera po raz pierwszy od 18 lat i wróci do pierwszej pięćdziesiątki po raz pierwszy od stycznia, kiedy rankingi zostaną opublikowane w przyszłym tygodniu. To jego drugi finał w tym roku przegrał z Daniilem Miedwiediewem w Dosze w lutym.