Muguruza nie myśli jeszcze o powrocie do tenisa

163

Garbine Muguruza zdecydowała się na przerwę od tenisa wcześniej w tym roku i jeszcze nie rozważa powrotu. Muguruza była całkiem otwarta co do swoich powodów przerwy, a głównie było to spowodowane zmęczeniem. Miała fatalny sezon 2022 i rozpoczęła 2023 z kolejnymi rozczarowaniami, co w końcu doprowadziło ją do znudzenia. Nie jest jedyną zawodniczką, która zdecydowała się na przerwę, jak widzieliśmy Biancę Andreescu i Amandę Anisimovą.

Życie poza kortami było dobre dla Muguruzy, ponieważ bardzo cieszyła się z tego, że nie musi zmagać się ze stresem związanym z byciem tenisistką. Cieszyła się czasem w domu, dobrze się regenerowała, odwiedzała miejsca i nawet zaręczyła.

Na razie nie wydaje się, żeby miała jakąkolwiek chęć powrotu do tenisa i rywalizacji na trasie WTA. Chociaż zawsze przyznawała, że nie jestem na emeryturze i wrócę. Potwierdziła to w niedawnej rozmowie z hiszpańską gazetą AS, mówiąc, że nadal nie myśli o powrocie do tenisa, ponieważ jest zajęta realizacją planów, których nie mogła zrobić będąc aktywną zawodniczką.

Nie wiemy, jakie to są plany, ale prawdopodobnie mają związek z jej ślubem. Jak widać, wszelkie plany tenisowe są obecnie wstrzymane, więc nie zdziwcie się, jeśli Muguruza opuści start sezonu 2024.

Ostatni mecz, jaki rozegrała, miał miejsce 30 stycznia na turnieju we Lyonie, gdzie przegrała z Lindą Noskovą w dwóch setach. W tym roku rozegrała tylko cztery mecze i przegrała wszystkie. Ostatnie zwycięstwo odniosła 21 września w zeszłym roku w Tokio.

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News