MSV Focus-Hex Plus 25

msvfocusDzięki uprzejmości naszego partnera – Sport Club (http://www.sportclub.com.pl) trafił do mnie naciąg MSV FOCUS-HEX PLUS 25 1,25mm (Co-polyester).

Naciąg przekazałem do testów swojemu dobremu koledze. Jerzy to amator grający w tenisa jakieś 15 lat, NTRP 4.5, typowy agresywny baseliner.

Poniżej jego spostrzeżenia:

Jeżeli chodzi o dynamikę to naciąg oferuje ją na dobrym poziomie. Piłka odchodzi od strun całkiem sprawnie i nie trzeba się wysilać jeżeli ma się wykładkę i chce się przyspieszyć.

Jeżeli komuś brakuje w grze dynamiki i szuka naciągu, który mu w tym pomoże to oczywiście są lepsze propozycje, ale MSV Focus Hex Plus25 też jest wart rekomendacji.

Naciąg jest miękki co przekłada się na bardzo dobrą kontrolę. Piłka jakby minimalnie dłużej pozostawała na strunach w czasie kontaktu i przez to daje większe poczucie panowania nad nią. Czucie też jest na dobrym poziomie.

Tak jak wspomniałem naciąg jest miękki co powinno przełożyć się na dobry komfort.

Czy ten komfort jest dobry? Ja jestem akurat wrażliwy na ten parametr i szukam komfortowych strun. Tutaj jest, no cóż, nic dodać nic ująć! Daję z czystym sumieniem 10/10.

Jeżeli ktoś ma kłopoty ze stawami i chce naciągu chroniącego ręce to zdecydowanie polecam.

Hex Plus 25 oferuje może nawet więcej niż bardzo dobry dostęp do rotacji. Piłki wkręca się bardzo komfortowo i dokładnie. W połączeniu z dużą kontrolą daje to zabójczą mieszankę.

Oczywiście rakieta z tym naciągiem sama nie gra, Nadala nie zawstydzimy ;), ale nie wymaga od nas jakiejś maksymalnej koncentracji i dokładności co w grze amatorskiej jednak jest istotne, bo nie jesteśmy przecież perfekcyjni technicznie. Ten naciąg daje nam uczciwy margines błędu.

Byłem pod dużym wrażeniem jeżeli chodzi o minimalną wręcz utratę naprężenia. Po 6-7 konkretnych grach prawie nic, a wiemy jak naciągi potrafią „siadać” co przekłada się na utratę dynamiki, komfortu, kontroli i czucia.

Taka sama pozytywna ocena jeżeli chodzi o trwałość. 3 tygodnie grania i naciąg w zasadzie bez zmian. Cieszy też to, że się nie przesuwa, nie lubię tego.

Moja uwaga jest też taka, że powinien być wciągany nieco lżej od zwykłego drutu jeżeli chcemy grać większymi rotacjami.

Końcowa ocena zdecydowanie na plus, polecam!

Grzegorz Żywczak

Naciągi dostępne w sklepie internetowym www.sportclub.com.pl

Recenzja i dyskusja na forum
Recenzje innych naciągów
Naciąg do testów udostępnił sklep internetowy SPORTCLUB