Mouratoglou przyznaje, że chciałby trenować Kyrgiosa

185

Patrick Mouratoglou ma dość jasną odpowiedź na pytanie, którą grę chciałby trenować, i może to być zaskakujące nazwisko. Mouratoglou pracował z wieloma wspaniałymi zawodnikami w swojej karierze trenerskiej. Jego akademia była wylęgarnią niektórych z najwybitniejszych współczesnych graczy, a Stefanos Tsitsipas, Holger Rune, Coco Gauff i siostry Fruhvirtova uczęszczały do jego akademii jako nastolatki.

Jest to popularne miejsce do ćwiczeń dla graczy, z którego często korzysta Daniil Miedwiediew. Jest to nawet miejsce, w którym Novak Djokovic tradycyjnie przygotowywał się do Paris Masters.

Francuz po prostu wie, jak uczyć tenisa i chociaż obecnie trenuje Holgera Rune, jest zawodnik, którego chciałby trenować w przyszłości. To nikt inny jak Nick Kyrgios. W rozmowie z Tennis Majors Mouratoglou wyjaśnił, dlaczego chciałby trenować Australijczyka.

„Myślę, że byłby jednym z najbardziej ekscytujących zawodników do trenowania. Rzecz w tym, że aby ktoś miał trenera, musi tego chcieć. Nie można pracować z zawodnikiem, który nie chce trenera. Więc to będzie jego decyzja pewnego dnia, a może nigdy, zobaczymy”

Kyrgios powiedział, że nie chce ani nie potrzebuje trenera. Próbował tego kilka razy, ale nigdy nie wyszło, ponieważ po prostu woli robić rzeczy po swojemu. Nie rozgrzewa się również przed swoimi meczami, więc robienie rzeczy zupełnie inaczej niż zwykle nie jest dla niego dziwne.

Mimo wszystko dla Mouratoglou byłoby to duże wyzwanie, bo Kyrgios ma ogromny potencjał, ale zawsze jest bardzo skomplikowaną postacią.

„Ten facet ma niesamowity potencjał. Jest skomplikowany, złożony. Czasami myślę, że nie jestem nawet pewien, czy on sam siebie rozumie, ale myślę, że z boku obserwując go przez tyle lat, myślę, że go rozumiem. prawdopodobnie nie jestem jedyny, ale czuję go. Myślę, że jest wiele bardzo mądrych rzeczy do zrobienia z nim na Wielkim Szlemie lub więcej”

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News