Mons: Janowicz słabszy od turniejowej ,,piątki”

31

Jerzy Janowicz zakończył już swoją przygodę z challengerem rozgrywanym na twardych kortach w Mons (pula nagród: 106 500). 25-letni łodzianin przegrał w II rundzie 5:7 6:7(4) z Ricardem Berankisem (Litwa).

Obaj zawodnicy znają się doskonale, ponieważ już jak juniorzy rywalizowali między sobą o najważniejsze trofea. Starli się ze sobą w finale US Open chłopców w 2007 roku. Trofeum trafiło wówczas w ręce Berankisa, ale w kolejnych spotkaniach to Polak był już górą.

Niestety dobra passa się zakończyła i to Berankis awansował do ćwierćfinału belgijskiego challengera. W obu setach Janowicz miał swoje szanse, ale w decydujących momentach to reprezentant naszych wschodnich sąsiadów był skuteczniejszy, dzięki czemu wygrał 7:5 7:6(4) po godzinie i 50 minutach rywalizacji.