Mohammedia: Majchrzak znów zachwycił! Jest już w półfinale

34

Kamil Majchrzak jest coraz bliższy powtórzenia zeszłorocznego sukcesu i awansu do finału Morocco Tennis Tour (pula nagród: 42 500 euro). 20-letni piotrkowianin wzniósł się na wyżyny własnych umiejętności i pokonał 6:4 3:6 6:1 Damira Dzumhura (Bośnia i Hercegowina), dzięki czemu jest już w półfinale.

Teoretycznie Polak nie mógł trafić na trudniejszego przeciwnika, ponieważ Dzumhur został rozstawiony w Mohammedii z numerem pierwszym. Bośniak jest obecnie sklasyfikowany na 77. miejscu w rankingu ATP. Wysoka pozycja pozwala mu na starty w zawodach z serii ATP World Tour, gdzie ma okazję rywalizować z najlepszymi. W tym sezonie rozegrał już 41 spotkań w najważniejszych rozgrywkach.

Majchrzak takim doświadczeniem nie może się pochwalić, ale udowodnił dzisiaj po raz kolejny, że posiada olbrzymi potencjał. W pierwszej partii Polak dwukrotnie przełamał przeciwnika, co pozwoliło mu wygrać w tej części gry 6:4. Rywal walczył do samego końca i w samej końcówce był bardzo bliski doprowadzenia do remisu. Drugi set należał do Dzumhura, który znacznie poprawił skuteczność własnego serwisu. Bośniak wygrał 6:3 i doprowadził do remisu.

Trzecia odsłona gry to już absolutna dominacja Majchrzaka. Polak przy własnym podaniu stracił tylko cztery punkty. Świetnie też radził sobie na returnie. Wykorzystał dwie okazje na przełamanie, dzięki czemu znalazł się w bardzo komfortowej sytuacji. Przy stanie 5:1 nie przestraszył się zbliżającego się sukcesu i przypieczętował zwycięstwo. Cały pojedynek trwał 2 godziny i 6 minut.

Półfinałowym przeciwnikiem Majchrzaka będzie Stefanos Tsitispas (Grecja). 18-letni ateńczyk jest liderem rankingu ITF do lat 18. W ćwierćfinale miał jednak dużo szczęścia. Daniel Gimeno Traver (Hiszpania) wygrał pierwszego seta 6:4, ale w w drugiej partii doznał kontuzji i musiał przedwcześnie opuścić kort.