Miedwiediew o udziale Rosjan w igrzyskach olimpijskich

217
Danił Miedwiediew

 

Daniil Miedwiediew wypowiedział się na temat polaryzacji rosyjskich i białoruskich sportowców rywalizujących na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Istnieją pewne kontrowersje dotyczące udziału rosyjskich sportowców w Igrzyskach Olimpijskich z powodu wojny na Ukrainie. Pojawiło się wiele apeli z różnych stron o zakazanie udziału rosyjskich sportowców, a nawet burmistrz Paryża wypowiedział się na ten temat.

Oczywiście wiele z tego to polityka, ponieważ rosyjscy sportowcy będą mogli wziąć udział w Igrzyskach Olimpijskich. To ogromny kraj z wieloma sportowcami, którzy generalnie osiągają naprawdę dobre wyniki i zajmują wysokie pozycje w klasyfikacji medalowej.

Jednym ze sportowców, którzy mają rywalizować w Paryżu, jest Daniil Miedwiediew, jeden z najlepszych graczy ATP Tour. Niedawno został zapytany o Igrzyska Olimpijskie i nie odniósł się do tego, czy rosyjscy sportowcy powinni zostać dopuszczeni do rywalizacji, ale z pewnością chciałby zagrać w Paryżu.

„Przyjechałem do Tokio ze względną motywacją, tak jakby to był jakikolwiek turniej z cyklu Tour. Ale w rzeczywistości byłem pod wrażeniem atmosfery, rodzaju życia w wiosce olimpijskiej. A teraz nie mogę się doczekać, aby powtórzyć to doświadczenie”

„Nie do mnie należy decyzja, czy powinienem brać udział jako neutralny, ale pojadę na Igrzyska dla siebie i dam z siebie wszystko. Przejście z trawy na ziemię będzie skomplikowane, ale interesujące. Będziemy musieli poświęcić tyle czasu, ile potrzeba, aby przygotować się jak najlepiej, kluczem będzie wyczucie czasu”

Istnieje całkiem spora szansa, że Miedwiediew zagra w Paryżu, ponieważ Komitet Olimpijski nie zdecydował się zakazać rosyjskim i białoruskim sportowcom, ale zamiast tego pozwolił im rywalizować jako neutralni, z czego wielu będzie oczywiście zadowolonych, ponieważ będą mieli szansę walczyć o medale.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News