Miami Open 2023. Trzy sety i wygrana Peguli. ?Spacerek? Rybakiny – Tenis Magazyn

223

W ?tysięczniku? WTA Mami Open w rywalizacji kobiet poznaliśmy pierwszą parę półfinalistek. Jessica Pegula (3. WTA) zmierzy się z Eleną Rybakiną (7. WTA). W meczach 1/4 Amerykanka, po ciężkim boju pokonała Anastazję Potapową (26. WTA), a reprezentantka Kazachstanu tracąc zaledwie trzy gemy zwyciężyła Włoszkę Martinę Trevisan (24. WTA). W środę dwa pozostałe spotkania ćwierćfinałowe.

72 minuty trwał pojedynek Eleny Rybakiny, triumfatorki turnieju Indian Wells sprzed tygodnia, z Martiną Trevisan. Tylko w I secie Włoszka stawiała opór faworyzowanej tenisistce reprezentującej Kazachstan, mając kilka szans na wyrównanie pojedynku przy stanie 3:4. Wcześniej przegrywała już 1:4, ale miała sporo szczęścia w kilku akcjach, grając przy tym bardzo ambitnie.

Rybakina ? mimo chwilowych przestojów ? zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Atutami tenisistki urodzonej w Moskwie był pewny, regularny i skuteczny serwis ? miała 10 asów. 24-latka przy wolniejszych piłkach ze strony Trevisan znakomicie kończyła wymiany.

Elena Rybakina pewnie wygrała mecz ćwierćfinałowy.

Rywalką Rybakiny będzie Jessica Pegula (w IV rundzie pokonała Magdę Linette), która w trzech setach pokonała Anastazję Potapową. O 22-latce urodzonej w Saratowie głośno było ostatnio z powodu skandalu z jej udziałem. Tenisistka wyszła bowiem na kort w koszulce Spartaka Moskwa. Po tym incydencie władze WTA udzieliły Potopowej ostrzeżenia. Nie ulega jednak wątpliwości, że Potapowa jest ostatnio w dobrej formie. W poprzednich rundach turnieju w Miami pokonała Ukrainkę Martę Kostiuk i Cori ?Coco? Gauff. Starcie Pegula ? Potapowa był tenisowym rollercoasterem. Z tego pojedynku zwycięsko wyszła Amerykanka, ale było nerwowo. W III, decydującym secie przy stanie 5:4 dla Potapowej miała ona dwie piłki meczowe, które Pegula obroniła. O końcowym wyniku decydował tie-break, który pewnie ? do 2 ? wygrała trzecia tenisistka światowego rankingu.

W środę dwa pozostałe mecze ćwierćfinałowe: Jekaterina Aleksandrowa ? Petra Kvitova (Czechy) oraz Sorana Cirstea (Rumunia) ? Aryna Sabalenka.