Miami: Murray gromi Tomica

33

murray_2448930bAndy Murray (Wielka Brytania, 2) łatwo ograł nadzieję australijskiego tenisa, Bernarda Tomica 2:0 (6:3 6:1). Pełna kontrola wydarzeń przez Szkota i bezradność Bernarda to wystarczający opis tego meczu. Pierwszy jak i drugi set zakończył się dwoma przełamaniami, Murray dał zaledwie 4 break pointy (0 wykorzystanych). Andy wraca do najwyższej formy po małych niepowodzeniach na Indian Wells, gdzie odpadł już w 1/4 finału z Juanem Martinem del Potro. W kolejnej fazie turnieju spotka się z Grigorem Dimitrovem (Bułgaria, 29).

Zacięty pojedynek stoczył John Isner (USA, 20). Spotkanie z Ivanem Dodigiem (Chorwacja) zakończył się 2:1 (4:6 7:5 7:6) na korzyść ulubieńca publiczności. Mimo kłopotów w pierwszej partii „Big John” zdołał zmobilizować się i wyrównać stan meczu. Trzeci set rozstrzygnął tie – break, gdzie bez najmniejszych problemów wygrał Isner. Dodig miał już otwartą drogę do zwycięstwa w ostatniej odsłonie, jednak nerwy i kłótnia z sędzia zupełnie wyprowadziły go z równowagi. W III rundzie John zagra z Marinem Cilicem (Chorwacja, 9).

Czwarty dzień Miami (23 – 24 marca):

Thomaz Bellucci (Brazylia) – Jerzy Janowicz (Polska, 21) 7:6 (5) 3:6 6:3

Łukasz Kubot (Polska) – Sam Querrey (USA, 17) 6:4 3:6 3:6

Bernard Tomic (Australia) – Andy Murray (Wielka Brytania, 2) 3:6 1:6

Daniel Gimeno-Traver (Hiszpania) – Tomas Berdych (Czechy, 4) 7:5 6:7 (3) 2:6

Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 6) – Viktor Troicki (Serbia) 7:6 (6) 6:3

Richard Gasquet (Francja, 8) – Olivier Rochus (Belgia) 7:5 6:2

Santiago Giraldo (Kolumbia) – Marin Cilic (Chorwacja, 9) 2:6 6:7 (6)