Meerbusch: Finalista z Poznania powstrzymał Janowicza

23

Jerzy Janowicz na ćwierćfinale zakończył swoją przygodę z challengerem rozgrywanym na ziemnych kortach w Meerbusch (pula nagród: 42 500). Przeszkodą nie do przejścia okazał się Clement Geens (Belgia), który niespełna dwa miesiące temu doszedł do finału Poznań Open.

W pierwszej partii obaj zawodnicy mieli po jednej szansie na przełamanie, ale tylko Belg potrafił z niej skorzystać, dzięki czemu wygrał 6:3. Drugi set to już popis skuteczności we własnych gemach serwisowych. Nie doszło do żadnego przełamania, a w tie-breaku minimalnie lepszy był 25-letni łodzianin. W trzeciej odsłonie gry Geens miał już okazje, aby objąć prowadzenie 5:2, ale dał się po raz pierwszy w meczu przełamać. Janowicz stanął przed szansą doprowadzenia do remisu, ale to Geens ponownie odskoczył na dwa gemy przewagi. 20-latek z Waterloo takiej zaliczki już nie zmarnował i po dwóch godzinach oraz dwóch minutach pokonał naszego reprezentanta 6:3 6:7(5) 6:3.

Janowicz w najnowszym rankingu ATP, który zostanie opublikowany w poniedziałek spadnie do trzeciej setki. Z kolei Geens wciąż ma szansę na wywalczenie pierwszego turniejowego zwycięstwa w zawodach z cyklu ATP Challenger Tour. Półfinałowym przeciwnikiem Belga będzie Maximilian Marterer (Niemcy).