Mathieu o “Wielkiej Trójce”

Francuz Paul-Henri Mathieu w wywiadzie dla Eurosportu mówi, jak będzie wyglądała gra “Wielkiej Trójki” w 2021 roku.

O Federerze

Nie wiemy, co z nim będzie, gdy wyzdrowieje. Myślę, że on sam też tego nie wie. Gdy w takim wieku zatrzymujesz się na tak długi czas, nie masz pojęcia, jak będziesz się czuł, gdy wrócisz. Mimo że Federer ma styl gry, dzięki któremu może skracać wymiany, rozgrywanie pięciosetowych meczów w turniejach wielkoszlemowych może być dla niego skomplikowane. W przeciwieństwie do Rafy Nadala, dla którego na kortach ziemnych format do trzech wygranych setów jest zaletą.

Różnica się zmniejsza. Młodsi są gotowi, by wyjść na kort i pokazywać swój najlepszy tenis, gdy mierzą się z tymi legendami. Regularna gra przeciwko Federerowi, Nadalowi i Djokoviciowi daje możliwości Thiemowi i Miedwiediewowi, by się rozwijać. W przeszłości to robili między sobą tenisiści z “Wielkiej Trójki”.

Fakt, że Thiem w ostatnim czasie regularnie wygrywa z Federerem, Nadalem i Djokoviciem, daje więcej nadziei tym tenisistom, którzy stoją za nim. Mówią sobie: “Dlaczego nie ja?”. I dlatego im też to się udaje. Nie z powodu tego, że tenisiści z “Wielkiej Trójki” stali się słabsi – podsumował Francuz