Martina Navratilova wyklucza karierę w polityce

186

Martina Navratilova wykluczyła możliwość rozpoczęcia kariery politycznej w przyszłości, stwierdzając, że mogłaby rozważyć start, gdyby była 20 lat młodsza. 18-krotna mistrzyni turniejów wielkoszlemowych wyraziła również przekonanie, że jej bezpośrednia szczerość mogłaby być tolerowana u mężczyzny, ale nie u kobiety.

W wywiadzie w podcast „On with Kara Swisher,” Navratilova omówiła swoje zainteresowanie polityką, ale przyznała, że w wieku 67 lat nie ma zamiaru ubiegać się o urząd polityczny.

„Zostałam wielokrotnie zapytana. Ale myślę, że prawda nie działa w polityce, wiesz, zbyt wiele mówię co myślę. Myślę, że może facet może sobie z tym poradzić, ale jako kobieta, po prostu nie wiem, ale myślę, że jestem na to za stara” powiedziała Navratilova w podcaście.

„20 lat temu, żałuję… gdybym była 20 lat młodsza, wystartowałabym. Ale teraz nie mam na to energii i skóry. Po prostu jest zbyt szpetnie” dodała Navratilova w podcaście.

Kara Swisher zapytała Martina Navratilova o jej stanowisko polityczne, szczególnie w kontekście jej otwartej krytyki udziału sportowców transpłciowych w kategoriach kobiecych. Navratilova omówiła przewagę fizyczną, jaką zdaniem jej posiadają sportowcy transpłciowi ze względu na wyższe poziomy testosteronu, podkreślając, że jej stanowisko w tej kwestii nie zgadza się z ideologiami konserwatywnymi.

„Gdy się nad tym zastanawiasz ? ponieważ jedną z rzeczy, które jasno wyrażasz, jest twoje polityczne zaangażowanie na Twitterze, szczególnie przeciwne Donaldowi Trumpowi, przeciwny GOP, powiedziałabym. Czy nie dziwi cię, że znajdujesz się w tym samym politycznym przestrzeni, co ta grupa, która jasno wykorzystuje to celowo? Czy to cię martwi?” zapytała Swisher.

„Wiesz, nawet zegar zatrzymany ma rację dwa razy na dobę. Ale powody, dla których się zgadzamy, są zupełnie inne. Więc, nie wiem co powiedzieć, poza tym, że jestem liberalną idealistką. Podziwiam ludzi, którzy idą pod prąd. Ale moją północną gwiazdą jest sprawiedliwość, a męskie ciała w kobiecym sporcie nie są sprawiedliwe, i to jest moja północna gwiazda. I nie mogę się z tego zniechęcić” twierdziła Navratilova.

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News