Maria Sakkari podobno współpracuje z byłym trenerem Zvereva

192

 

Maria Sakkari szuka nowego trenera i obecnie współpracuje z wybitnym byłym mistrzem Wielkiego Szlema.  Według doniesień, grecka gwiazda WTA zatrudniła usługi dwukrotnego byłego mistrza Rolanda Garrosa mężczyzn Sergi Bruguera, który wcześniej służył jako trener Alexandra Zvereva przed ich burzliwym rozstaniem w maju 2023 roku z powodu różnicy zdań.

Bruguera osiągnął najwyższy w karierze ranking nr 3 na świecie w ATP Tour w sierpniu 1994 roku. Zdobył 14 tytułów w karierze, w tym dwa tytuły French Opens w 1993 i 1994 roku, i zarobił ponad 10 milionów dolarów w nagrodach pieniężnych. Oficjalnie zakończył karierę w 2002 roku.

W wieku 53 lat ma bogate doświadczenie jako trener seniorów na głównej trasie, po stażach z uznanymi zawodnikami ATP, takimi jak Richard Gasquet, Jo-Wilfried Tsonga i nr 4 na świecie Zverev, a w tym sezonie pracował z francuskim nastolatkiem Arthurem Filsem.

Bruguera pełnił również funkcję kapitana hiszpańskiej drużyny Pucharu Davisa od 2018 do 2022 roku, kiedy to został zastąpiony przez Davida Ferrera. Pozostaje jedynym graczem, który ma na koncie zwycięstwa nad Pete’em Samprasem i Rogerem Federerem, uważanymi za dwóch największych tenisistów wszechczasów.

Sakkari i Bruguera mają kilku kamratów. Grecka dziennikarka Vicky Georgatou poinformowała o ich potencjalnej współpracy na X, choć sam zawodnik oficjalnie tego nie ogłosił. Pracowali razem podczas pre-sezonu w Atenach przed rozpoczęciem kampanii 2024.

Podobno ożywili swój sojusz, który prawdopodobnie doprowadzi do zawarcia umowy. Sakkari szuka nowego trenera po rozstaniu z Davidem Wittem – byłym trenerem Jessiki Peguli. Jeśli Bruguera zostanie formalnie mianowany trenerem Ateńczyków, będzie trzecim trenerem Sakkariego w 2024 roku. Dziewiąta zawodniczka świata rozstała się z wieloletnim trenerem Tomem Hillem w lutym po utracie miejsca w pierwszej dziesiątce, a następnie zatrudniła Witta.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News