Maria Sakkari otwarcie o karierze

197

Maria Sakkari przyznała, że „nigdy nie pomyślała”, że będzie tak dobra, ale jej chęć ciężkiej pracy opłaciła się i doprowadziła do tego, że jest uważana za jedną z najlepszych w grze. Sakkari, która ma 28 lat, przeżyła przełomowy sezon w 2021 roku.

W tym roku Sakkari dotarła do swoich pierwszych półfinałów wielkoszlemowych na French Open i US Open. Dodatkowo Sakkari po raz pierwszy w karierze awansowała do pierwszej dziesiątki rankingu po US Open 2021. Sakkari, obecnie sklasyfikowana na 9. miejscu na świecie, ma także tytuł WTA 1000 w swojej kolekcji i była również sklasyfikowana na 3. miejscu na świecie.

Zawsze musisz marzyć wielkimi. Musisz podążać za swoimi marzeniami. Musisz w siebie wierzyć. Pracuj ciężko. Po prostu nigdy się nie poddawaj, bo mogą wydarzyć się wielkie rzeczy. Mój przełom przyszedł bardzo późno w mojej karierze. Nigdy nie sądziłam, że będę aż tak dobra jak dzisiaj – powiedziała Sakkari w programie TV Azteca Deportes.

Ale dlatego, że ciągle pracowałam i poświęcałam czas, doprowadziło mnie to do momentu, w którym uważana jestem za jedną z najlepszych zawodniczek obecnie. Dla mnie oznacza to, że musisz podążać za swoimi marzeniami. Musisz w siebie wierzyć. Otaczaj się ludźmi, którzy wierzą w ciebie. Otocz się dobrymi ludźmi.

Sakkari nie zrezygnowała po US Open i to się opłaciło Sakkari była częścią jednego z najbardziej pamiętnych i inspirujących momentów na WTA Tour w 2023 roku.

Po rozpłakaniu się po pierwszej rundzie US Open i zastanawianiu się nad przerwą w tenisie ze względu na tak duże rozczarowanie, Sakkari ostatecznie postanowiła kontynuować. Trzy tygodnie później Sakkari zdobyła swój pierwszy tytuł WTA 1000 w Guadalajarze.

Odbicie się Sakkari w taki sposób było bardzo inspirujące, ponieważ Grek przeszedł z jednego z najniższych punktów swojej kariery do wygrania największego tytułu w swojej karierze. Teraz Sakkari przygotowuje się do sezonu 2024, który rozpocznie na United Cup z Grecją.

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News