Majątek Sabalenki

236

Białoruska tenisistka Aryna Sabalenka może pochwalić się nie tylko sukcesami na korcie, ale także imponującym majątkiem. Według badań dziennikarzy białoruskiego serwisu „Tribuna”, Sabalenka tylko z turniejów tenisowych zarobiła prawie 22,6 mln dolarów.

25-letnia Aryna Sabalenka, m.in. dwukrotna zwyciężczyni Australian Open (2023, 2024), zajmuje 18. miejsce pod względem zarobków w historii. W tym samym zestawieniu, na 11. pozycji znajduje się polska tenisistka, Iga Świątek, która na swoje konto wpłynęło 25,8 mln dolarów.

Sabalenka opuściła swoją rodzinna Białoruś i zamieszkała w Stanach Zjednoczonych. Tam posiada dwie posiadłości na Florydzie – jedną w Delray Beach niedaleko Miami, a drugą w Sunrise. Pierwszy dom ma 240 metrów kwadratowych, pięć sypialni i tyle samo łazienek, a kosztował ponad milion dolarów. Druga posiadłość jest większa o 47 metrów kwadratowych, a jej wartość to około 800 tys. dolarów.

Oprócz posiadłości w USA, Sabalenka posiada również mieszkanie w Mińsku, jednak w obliczu sytuacji politycznej w Białorusi, decyduje się przebywać głównie w Stanach Zjednoczonych. Choć przez pewien czas była krytykowana za brak wypowiedzi na temat wojny na Ukrainie, w końcu postanowiła wyrazić swoje niepoparcie dla konfliktu.

Mimo wszystko, jej sukcesy na korcie przynoszą jej uznanie nawet od przywódcy białoruskiego, Alaksandra Łukaszenki. Australijskie zwycięstwo zostało pozytywnie odebrane przez władze kraju.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News