Maja Chwalińska pokonała Annę Kalinską 7:6(3), 6:3 w ćwierćfinale Rolanda Garrosa. Polska kwalifikantka awansowała do półfinału paryskiego Wielkiego Szlema. Mecz odbył się w środę, 3 czerwca, na korcie ziemnym.
W skrócie:
- Chwalińska prowadziła w pierwszym secie 5:1, straciła przewagę, ale wygrała tie-breaka 7:3.
- Polka pokonała rozstawioną z numerem 22 Annę Kalinską 7:6(3), 6:3.
- W półfinale Chwalińska zmierzy się z Dianą Sznaider lub Aryną Sabalenką.
Chwalińska rozpoczęła spotkanie od serwisu, ale już w pierwszym gemie straciła podanie mimo prowadzenia 40-15. Odpowiedziała natychmiast przy returnie, a następnie pewnie utrzymała serwis i dołożyła kolejne przełamanie na 3:1.
Polka długo kontrolowała pierwszą partię. Obroniła dwie szanse Kalinskiej na odrobienie strat, a później wyszła na 5:1. Gdy serwowała po seta, rywalka wyraźnie podniosła poziom i zdołała doprowadzić do remisu 5:5.
O losach premierowej odsłony zdecydował tie-break. Po sześciu akcjach był remis, ale końcówka należała do Chwalińskiej. Polska kwalifikantka lepiej wytrzymała długie wymiany i zamknęła seta wynikiem 7:6(3).
Po przerwie Kalinska dobrze rozpoczęła drugą partię, lecz Chwalińska szybko przejęła inicjatywę. Utrzymała podanie, a następnie przełamała rywalkę, mimo dwóch nieudanych prób skrótu. Anna zaczęła grać bardziej ryzykownie i popełniała coraz więcej błędów.
Chwalińska prowadziła 4:1, po czym straciła serwis. Nie wytrąciło jej to jednak z rytmu. Natychmiast ponownie przełamała Kalinską na 5:2. Przy własnym podaniu nie zamknęła jeszcze spotkania, ale chwilę później zrobiła to przy returnie i zapewniła sobie awans do półfinału.
Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 61,723 mln euro
środa, 3 czerwca
Wynik:
- ćwierćfinał gry pojedynczej: Maja Chwalińska (Polska) – Anna Kalinska (22) 7:6(3), 6:3
Artykuł wygenerowany przy pomocy sztucznej inteligencji na podstawie informacji udostępnionych przez Google News














