Magda Linette w drugiej rundzie w Guangzhou

127

Magda Linette zaczęła turniej WTA 250 w Guangzhou od zwycięstwa w pierwszym meczu. Choć rywalka, Jodie Burrage, sprawiła jej dużo trudności w pierwszym secie, to w kolejnych partach Polka zdominowała Brytyjkę.

Magda Linette, rozstawiona z pierwszą numerem, zmierzyła się z Jodie Burrage w pierwszej rundzie turnieju. Choć Polka zwyciężyła 6:7, 6:0, 6:2, to pierwsza partia była nieco kłopotliwa. Burrage przełamała Linette już w pierwszym secie, a Polka musiała poczekać na swoją szansę do przełamania. Ta nadarzyła się w szóstym gemie, gdzie szybko poradziła sobie z Brytyjką. Linette dwukrotnie wyszła na prowadzenie, jednak przewaga nie utrzymała się zbyt długo. W 11. gemie drugiego seta Polka została przełamana i dopiero w tie-breaku zapewniła sobie wygraną.

Druga partia była jednak zupełnym przeciwieństwem pierwszej. Linette rozpoczęła ją od przełamania i konsekwentnie powiększała swoją przewagę. Jej doskonale wykonane zagrania były zbyt dużym wyzwaniem dla Brytyjki, która zajmuje 91. miejsce w rankingu. Ostatecznie Linette zdeklasowała rywalkę, wygrywając 6:0.

Trzeci set zaczął się ponownie korzystnie dla Linette, która szybko wyszła na prowadzenie 2:0. Burrage jednak rozpoczęła odrobienie strat i była blisko wyrównania. Po długim gemie to jednak Polka utrzymała własne podanie i powiększyła przewagę na 3:1. Gra jednak zwolniła przez dyskusje zawodniczek z sędzią. Linette nie była zadowolona z decyzji arbitra, a Brytyjka narzekała na mokry kort i złe odmierzanie czasu serwisu. Polka jednak zdołała utrzymać nerwy na wodzy i ostatecznie zwyciężyła 6:2.

Kolejnymi rywalkami Magdy Linette w turnieju będą zwyciężczynie meczu Daria Saville – Anna-Lena Friedsam.

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News