Madryt: Gasquet odprawił Berdycha

30

Jeszcze do niedawna nie do pomyślenia byłoby spotkanie Richarda Gasqueta (Francja) z rozstawionym z numerem czternastym Tomasem Berdychem (Czechy, 14) w pierwszej rundzie turnieju Mutua Madrid Open (pula nagród: 6 200 860 euro) rozgrywanego na kortach ziemnych.

Pojedynek nie przyniósł jednak oczekiwanych emocji, ponieważ już po pięciu kwadransach Francuz okazał się lepszy od finalisty tej imprezy sprzed sześciu sezonów, pokonując go 6:4 6:2.

W drugiej rundzie wrześniowy triumfator szczecińskiego challengera spotka się albo z Karenem Chaczanowem (Rosja), albo przebijającym się przez kwalifikacje Dusanem Lajoviciem (Serbia).

Niespełna godziny, żeby znaleźć się w kolejnej fazie zmagań potrzebował Denis Shapovalov (Kanada), dla którego jest to pierwsza wygrana na mączce w głównych zmaganiach cyklu ATP World Tour. W niedzielę dziewiętnastolatek wygrał 6:1 6:4 z Tenysem Sandgrenem ze Stanów Zjednoczonych.

Urodzonego w Izraelu tenisistę będzie teraz czekać starcie z jednym z przedstawicieli trójkolorowych, a będzie nim grający z piętnastką Lucas Pouille (Francja, 15) lub Benoit Paire (Francja).


Niedzielne wyniki I rundy:

Richard Gasquet (Francja) – Tomas Berdych (Czechy, 14) 6:4 6:2

Denis Shapovalov (Kanada) – Tennys Sandgren (USA) 6:1 6:4.