Luksemburg: życiowy sukces Kasi Piter

151

Piter-Katarzyna04Katarzyna Piter awansowała do ćwierćfinału turnieju BGL BNP Paribas Luxemburg Open (pula nagród: 235 tys. dolarów). W spotkaniu drugiej rundy Polka okazała się lepsza od belgijskiej zawodniczki Yaniny Wickmayer.

Początek meczu nie wskazywał na tak korzystny dla Pozniananki finał. Belgijka od pierwszej piłki narzuciła wysokie tempo wymian i nie popełniała zbyt wielu błędów. Dzięki temu wyszła na prowadzenie 5:1. Piter zdołała jeszcze wygrać dwa gemy, jednak to Wickmayer udało się domknąć seta.

Druga partia rozpoczęła się od wielu zaciętych akcji, jednak coraz częściej udawało się w nich przejmować inicjatywę Kasi. W trzecim gemie Polka obroniła kilka break pointów i wyszła na 2:1. W kolejnych gemach  wielokrotnie kontrowała mocne uderzenia Yaniny i z każdym kolejnym udanym minięciem nabierała wiary w swoje możliwości. Coraz więcej piłek psuła też Belgijka i przegrała seta 1:6.

Obie zawodniczki udały się na przerwę toaletową i wydawało się, że to na byłą półfinalistkę US Open wpłynęła ona lepiej. Wygrała ona osiem punktów z rzędu i objęła prowadzenie 2:0. Jednak z upływem czasu zaczęła być coraz bardziej nerwowa i niepewna w swoich poczynaniach. Co prawda udało jej się jeszcze przełamać powrotnie Polkę na po 4, ale to nasza zawodniczka lepiej wytrzymała końcówkę i to ona zagra w piątkowym ćwierćfinale.

Jej rywalkę wyłoni właśnie trwający pojedynek Lucie Safarovej i Anniki Beck. Jest to największy sukces w karierze Kasi, która w przyszłym tygodniu awansuje co najmniej w okolice 120. miejsca rankingu WTA.

Wynik: Katarzyna Piter- Yanina Wickmayer 3:6 6:1 6:4