Londyn: Koniec turnieju dla Matkowskiego i Zimonjica

47

Marcin Matkowski i Nenad Zimonjic (Serbia) przegrali 1:2 (6:3 5:7 6-10) z parą Ivan Dodig/Marcelo Melo (Chorwacja/Brazylia) w trzecim meczu rundy zasadniczej podczas ATP Finals w Londynie. Pojedynek zaczął się bardzo spokojnie, tenisiści pewnie trzymali swoje podania i dopiero w szóstym gemie były pierwsze break pointy. Na przełamanie musieliśmy jednak czekać jeszcze dłużej, ale skończyło się pozytywnie dla „naszego” debla. Matkowski i Zimonjic znaleźli sposób na rywali i wygrali otwierającą odsłonę.

W kolejnej partii to rywale jako pierwsi zdobyli breaka, lecz nie zdołali utrzymać przewagi do końca. Polsko-serbski duet odłamał przy gemie na seta dla Dodiga i Melo zachowując jeszcze szanse na wygraną bez straty seta. Podanie później bronili nawet piłki setowej, jednak przeciwnicy nie wykorzystali tej okazji. Niestety Marcin i Nenad przegrali tę partię. Zostali przełamani tuż przed „dodatkowym” gemem i o losach meczu decydował super tie-break.

Tam już na starcie Matkowski i Zimonjic oddali mini breaka, jednak szybko zdołali odrobić stratę. Sytuacja jeszcze raz się powtórzyła, ale Polak i Serb ponownie stracili punkt i tym razem zadecydowało to o porażce. Był to ostatni wspólny mecz Matkowskie i Zimonjica w tym roku, od następnego sezonu Marcin będzie grał w parze z Łukaszem Kubotem.

Marcin Matkowski/Nenad Zimonjic – Ivan Dodig/Marcelo Melo 6:3 5:7 6-10