Londyn: Djokovic najlepszy

49

Novak Djokovic (Serbia) wygrał 2:0 (6:3 6:4) z Rogerem Federerem (Szwajcaria) w finale turnieju kończącego sezon w Londynie. W pierwszym secie lider rankingu mógł zacząć bardzo dobrze od przełamania, jednak ostatecznie Szwajcar utrzymał otwierające podanie. Czego nie dokonał w przy premierowej okazji zdołał uczynić w trzecim gemie. Federer od początku grał przeciętnie i to także zemściło się na nim w końcówce seta. Djoker wykorzystał drugą piłkę setową zdobywając kolejnego breaka i kończąc odsłonę.

W drugiej części pojedynku tylko jeden break, ale za to jak znaczący. Start był bardzo równy, gra gem za gema, lecz ponownie Serb znalazł sposób na rywala. Nole zwyciężył i zrewanżował się za porażkę z fazy zasadniczej. Dla Novaka to czwarty tytuł z rzędu w tej imprezie.

Novak Djokovic (Serbia) – Roger Federer (Szwajcaria) 6:3 6:4