Leylah Fernandez – jak to się zaczęło

180

Leylah Fernandez, kanadyjska tenisistka pochodzenia ekwadorsko-filipińskiego, w pierwszej rundzie turnieju French Open zmierzy się z Magdą Linette. Sport towarzyszyło rodzinie Fernandezów od zawsze, ojciec był piłkarzem, a młodsza siostra Leylah także gra w tenisa. Początkowo Leylah też w kierunku futbolu spoglądała, jednak w końcu zdecydowała się na karierę tenisową.

Mimo że Fernandez nie zakwalifikowała się do programu szkoleniowego w Quebecu, to właśnie jej tata zaczął z nią pracować. Choć Jorge Fernandez nie miał wcześniej styczności z tenisem, to wraz z córką zaczął poszukiwać treningów i rozgrywek, w których mógłby wziąć udział. Sukcesy Leylah przyciągnęły uwagę kanadyjskiej federacji, która zaczęła wspierać tenisistkę i promować jej talenty.

Fernandez rozpoczęła karierę juniorską od finału Australian Open, w którym przegrała z Clarą Tauson. Niedługo później triumfowała w juniorskim Rolandzie Garrosie, a po pół roku przeszła na zawodowstwo. Obecnie zajmuje 69. miejsce w rankingu WTA i już czterokrotnie docierała do finałów turniejów, w tym dwukrotnie zwyciężając.

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News