Kyrgios o sobie

Nick Kyrgios w rozmowie opublikowanej na stronie Tenis Klubu mówi o swoje obecnej sytuacji.

Cieszyłem się z powrotu do domu w Canberze. Dzięki temu mogłem spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi oraz spojrzeć na sprawy zarówno na korcie, jak i poza nim. Mieliśmy różne blokady i pewne ograniczenia, ale wydaje mi się, że, jak dotąd, Australia całkiem dobrze poradziła sobie z sytuacją z Covid-19. Dałem ciału trochę przerwy, ale teraz jestem z powrotem na korcie, ciężko pracując, aby przygotować się na australijskie lato.

Myślę, że niektórzy gracze czerpią korzyści z braku tłumów, podczas gdy inni żywią się energią. Możliwość trenowania i ćwiczeń w moim rodzinnym mieście z pewnością zrobiła ogromną różnicę. Poza tym, otoczenie się rodziną i przyjaciółmi zdecydowanie utrzymuje mnie w doskonałym nastroju.

Chcę, aby wszyscy byli bezpieczni. Na świecie są ważniejsze rzeczy niż tenis, a ja po prostu nie chcę, aby sport stawiał się nad zdrowiem innych. Uwielbiam grać przed fanami, zwłaszcza w Melbourne podczas Australian Open. Ale nie chcę być lekkomyślny. To powiedziawszy, wiem, że stawką jest wiele rzeczy. Jestem przekonany, że Tennis Australia podejmie niezbędne kroki, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo. Niezależnie od tego, czy są to tłumy w ćwiartce, w połowie, czy przy pełnej pojemności. Czuję się świetnie przed rozpoczęciem sezonu i jestem gotowy do startu ?