Kwalifikacje Australian Open: Nieudane starty Polaków

W pierwszej rundzie kwalifikacji do turnieju Australian Open Indy De Vroome (Holandia)wygrała 7:5, 1:6, 7:5 z Urszulą Radwańską. W pierwszym secie sześc breaków, cztery dla rywalki. W drugiej partii dwa przełamania dla Polki. W trzeciej odsłonie Holenderka była kontuzjowana i Radwańska wyszła na 3:0 z podwójną przewagą. Jednak od tego momentu De Vroome wygrała pięć gemów i miała serwis. Urszula zdołała wyrównać, ale znowu zawiodła w końcówce. Spotkanie trwało 3 godziny i 3 minuty.

Z kolei Liam Broady (Wielka Brytania) wygrał 4:6, 6:1, 6:2 z Kacprem Żukiem. W pierwszym secie jeden break w dziewiątym gemie dla Polaka. W drugiej partii dwa przełamania dla niego. W trzeciej odsłonie o dwa breaki lepszy był Brytyjczyk.