Kuala Lumpur: Zwycięski thriller Piter, Polka w półfinale

77

Katarzyna Piter (Polska) i Maryna Zanevska (Ukraina) awansowały do półfinału gry podwójnej BMW Malaysian Open (pula nagród: 250 000 dolarów). W ćwierćfinale polsko-ukraiński duet pokonał 6:2 6:7(2) 10-8 rosyjską parę Marina Melnikowa / Aleksandra Panowa.

Piter i Zanevska bardzo dobrze rozpoczęły dzisiejszy pojedynek i bez problemów wygrały pierwszego seta 6:2. W drugiej partii rozstawione z numerem czwartym Rosjanki się przebudziły, a mecz zdecydowanie się wyrównał. Przy stanie 6:5 tenisistka z Poznania wraz ze swoją ukraińską partnerką nie wykorzystały piłki meczowej, co następnie zemściło się w tie-breaku wygranym przez Rosjanki 7:2. Wiele emocji przyniósł decydujący set, w którym Melnikowa i Panowa prowadziły już 8:6, od tego stanu cztery piłki z rzędu padły łupem Piter i Zanevskiej, które zagwarantowały sobie tym samym awans do grona czterech najlepszych par imprezy w Kuala Lumpur.

Półfinałowymi rywalkami polsko-ukraińskiej pary będą rozstawione z numerem pierwszym Chinki Chen Liang i Yafan Wang.

Wynik meczu ćwierćfinałowego:

Piter/Zanevska (Polska/Ukraina) – Melnikowa/Panowa (Rosja/Rosja, 4) 6:2 6:7(2) 10-8