Ksiazki tenisowe

Poniżej znajdziecie opis kilkunastu pozycji książkowych poświęconych tenisowi ziemnemu, które zostały wydane w języku polskim i są dostępne na naszym rynku wydawniczym. Zawierają one całą masę ciekawostek dla pasjonatów tej dyscypliny sportu oraz przydatne rady dla początkujących i zaawansowanych graczy. Publikacje te mogą stanowić świetne uzupełnienie informacji zawartych w naszym serwisie. Możecie się z nich dowiedzieć dokładniej o historii tenisa ziemnego, rozwoju tej dyscypliny w Polsce i na świecie, poznać dokładne biografie tenisowych gwiazd i w oparciu o wskazówki w nich zawarte szlifować swoje umiejętności tenisowe. Większość pozycji z naszej listy możecie znaleźć w tradycyjnych księgarniach lub bibliotekach, a także w ofercie księgarni internetowych (np. empik.com, merlin.pl, inbook.pl, lideria.pl) i serwisów aukcyjnych (allegro.pl, ebay.pl). Polecamy również darmową lekturę artykułów na stronie : www.trenerzy.pzt.pl

Tenis - sport dla każdego „Tenis”
Autor : Adam Romer
Seria : Sport dla każdego
Wydawnictwo : Wiedza i Życie
Rok wydania : 2005
Liczba stron : 96
Krótki opis : Książka dla osób, które chcą nauczyć się grać w tenisa, ale także dowiedzieć się więcej o tej dyscyplinie, jej historii, rozgrywanych międzynarodowych turniejach i sławnych zawodnikach.Poradnik omawia poszczególne fazy najważniejszych uderzeń tenisowych, taktykę gry, zawiera również wskazówki, jaką rakietę kupić, w co się ubrać i gdzie grać.
Tenis „Tenis”
Autor : Jim Drewett
Wydawnictwo : Jacek Olesiejuk
Rok wydania : 2006
Liczba stron : 50
Krótki opis : Poradnik pokaże Ci, jak krok po kroku wspiąć się na wyżyny sportowych umiejętności. Jasne zapoznanie z zasadami sportu. Fotografie ilustrujące krok po kroku zdobywanie trudnych umiejętności. Odkryj właściwą drogę do utrzymania dobrej kondycji. Dowiedz się, w jaki sposób słynni tenisiści dotarli na sam szczyt.
Białe linie kortu „Białe linie kortu”
Autor : Wojciech Nowosielski
Wydawnictwo : Most
Rok wydania : 2004
Liczba stron : 199
Krótki opis : Wspomnienia Wojciecha Nowosielskiego, korespondenta sportowego, którego doskonały styl doceniło Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, przyznając mu wyróżnienie. Jego największą pasją był tenis i właśnie w korespondencjach z turniejów tenisowych osiągał mistrzostwo stylu. Zbiór tekstów zawarty w tej książce opowiada o sporcie, ludziach go uprawiających i tych, którzy czerpią satysfakcję z obserwacji przepięknych zmagań.
Tenis dla żółtodziobów „Tenis dla żółtodziobów”
Autor : Trish Faulkner
Wydawnictwo : REBIS
Rok wydania : 2007
Liczba stron : 508
Krótki opis : Profesjonalne zalecenia zawodowej tenisistki. Wypróbowane rady pozwalające osiągnąć przewagę nad przeciwnikiem. Pomocne wskazówki dotyczące serwisu, pracy nóg i wyboru uderzenia. Tenis dla żółtodziobów powie ci wszystko, co musisz wiedzieć, by uprawiać ten fascynujący sport i czerpać z tego mnóstwo satysfakcji. Znajdziesz tutaj : rady, które pozwolą ci poprawić serwis, bekhend i forhend, wskazówki, dzięki którym zdołasz uniknąć kontuzji, dziesiątki zdjęć ilustrujących wszystkie właściwe postawy i ruchy, informacje na temat strategii rozgrywania meczu.
Nauka tenisa w weekend „Nauka tenisa w weekend”
Autor : Paul Douglas
Seria : Nauka… w weekend
Wydawnictwo : Wiedza i Życie
Rok wydania : 2006
Liczba stron : 96
Krótki opis : Seria książek pod wspólnym tytułem „Nauka…w weekend” jest przeznaczona dla osób, które mają mało czasu na sport. Jest również cenną pomocą dla tych, którzy nie mają kontaktu z zawodowymi trenerami, instruktorami i klubami. Książka, dzięki przejrzystej koncepcji, doskonałym fotografiom i rysunkom, pozwala w 2 dni opanować 12 podstawowych umiejętności niezbędnych do gry w tenisa. Uczy zasad tej gry oraz zawiera wskazówki dotyczące sprzętu i przygotowania kondycyjnego. Wszystkie porady tu zawarte zilustrowane są zdjęciami instruktażowymi.
Jak grać w tenisa „Jak grać w tenisa”
Autor : Peter Scholl
Seria : Sport – teoria i praktyka
Wydawnictwo : Bellona
Rok wydania : 1999
Liczba stron : 144
Krótki opis : Książka skierowana jest zarówno do czytelników, którzy dopiero przymierzają się do poznania tenisa ziemnego, jak i do graczy zaawansowanych. Poznają oni między innymi historię tego sportu, wyposażenie zawodnika, technikę. Książka została wydana w serii poradników dla osób pragnących wyczynowo lub amatorsko uprawiać wybraną dyscyplinę sportu, poznać i zrozumieć obowiązujące w niej reguły, a także dla trenerów, kibiców i wszystkich miłośników różnych dyscyplin. Praktyczne porady pozwalają na przestrzeganie oficjalnych przepisów i zasad fair play.
Tenis - poradnik nowoczesnego gracza „Tenis – poradnik nowoczesnego gracza”
Autor : Sue Rich
Wydawnictwo : Muza
Rok wydania : 2007
Liczba stron : 192
Krótki opis : Tenis. Poradnik nowoczesnego gracza, pióra jednej z czołowych w świecie instruktorek tenisa, to z pewnością niezbędny przewodnik dla entuzjastów tego sportu na każdym poziomie. Sue Rich zaczyna wykład od podstaw tenisa dla początkujących, a kończy na arkanach techniki i taktyki, przeznaczonych dla bardziej zaawansowanych graczy. W poradniku omówiono wszystkie zagadnienia związane z tenisem, a do tego 350 barwnych fotografii oraz rysunków ułatwia zrozumienie problemu. Książka łączy proste ćwiczenia krok po kroku z programami treningowymi, które wprowadzają we wszystkie aspekty gry.
Tenis - przewodnik gracza „Tenis – przewodnik gracza”
Autor : Tom Sadzeck
Wydawnictwo : ParaFraza
Rok wydania : 2007
Liczba stron : 128
Krótki opis : Książka ta pomoże Ci zdobyć solidne podstawy lub udoskonalić uderzenia z głębi kortu, woleje, serwisy, loby jak również rozwinąć strategię gry deblowej. Znajdziesz w niej dogłębną analizę techniki uderzeń oraz prezentację ćwiczeń stosowanych przez zawodowych tenisistów, ćwiczeń na precyzję, strategię, grę pod presją, pracę nóg i wiele innych. Przejrzysty i atrakcyjny graficznie format oraz ponad 250 kolorowych zdjęć i schematów sprawia, że skomplikowane zagadnienia tenisowe stają się zrozumiałe i łatwe do zastosowania w praktyce. Autor gwarantuje udoskonalenie wszystkich aspektów gry, niezależnie od poziomu zaawansowania.
Tenis - wewnętrzna gra „Tenis – wewnętrza gra”
Autor : Timothy Gallwey
Wydawnictwo : ParaFraza
Rok wydania : 2007
Liczba stron : 168
Krótki opis : Kluczem do „wewnętrznej gry”, czyli lepszej gry w tenisa jest sztuka osiągania koncentracji w stanie relaksu, dzięki której możemy grać na 100% możliwości bez udziału myśli. „Wewnętrzna gra” to gra, która toczy się w umyśle zawodnika. Jej celem jest pokonanie takich ulotnych przeciwników jak : nerwowość, dekoncentracja, czy brak wiary w siebie. W swym międzynarodowym bestsellerze Timothy Gallwey prezentuje doskonalone przez długie lata swojej kariery ćwiczenia umysłu, w których czerpie garściami z filozofii Zen oraz psychologii. Jego bezpośredni, zwięzły styl, znakomite przykłady oraz anegdoty pomogą graczom niezależnie od poziomu ich zaawansowania.
Młody tenisista „Młody tenisista”
Autor : Arantxa Sanchez-Vicario
Wydawnictwo : Galaktyka
Rok wydania : 1997
Liczba stron : 46
Krótki opis : W tej książce była gwiazda światowego tenisa Hiszpanka Arantxa Sanchez-Vicario przedstawia sprzęt używany przez tenisistów, prezentuje sposoby trzymania rakiety tenisowej i różne rodzaje uderzeń, ilustrując ich kolejne fazy za pomocą specjalnie wykonanych fotografii. Omawia także zasady techniki i taktyki gry, które powinieneś doskonalić, aby osiągnąć sukces. Ta książka zawiera wszystko co powinieneś wiedzieć o grze w tenisa, od pierwszego serwisu, aż do smeczu mijającego twego przeciwnika.
Cała prawda o wygrywaniu „Cała prawda o wygrywaniu”
Autor : Tom Veneziano
Wydawnictwo : ParaFraza
Rok wydania : 2006
Liczba stron : 88
Krótki opis : Książka Toma Veneziano nie jest zachętą do zmiany techniki gry, lecz do zmiany myślenia. Nie opisuje perfekcyjnych uderzeń czy też doskonałej techniki, jest za to podręcznikiem właściwego podejścia psychologicznego, charakteryzującego największych mistrzów tenisa. Tom Veneziano od samego początku swej kariery tenisowej stosował i udoskonalał opracowany przez siebie system Tennis-Warrior, dzięki któremu szybko stał się najlepszym tenisistą uczelnianej drużyny tenisowej. Przez ponad 20 lat uczył setki młodych adeptów tenisa jak grać skuteczniej, jak stać się bardziej odpornym psychicznie i jak wygrywać więcej meczów, bazując na założeniach Systemu Tennis-Warrior.
Zawsze do usług „Zawsze do usług”
Autor : Brad Gilbert
Wydawnictwo : ParaFraza
Rok wydania : 2006
Liczba stron : 204
Krótki opis : Książka ta jest zbiorem cennych wskazówek jak radzić sobie z silną presją, frustrującym roztargnieniem i przeciwnikami, którzy za wszelką cenę starają się nas zdeprymować. „Zawsze do usług” jest odpowiedzią na psychiczne wyzwania z którymi stykamy się wszyscy na co dzień. Jest to pasjonująca lektura dla tysięcy fanów, którzy z uwagą śledzą rozgrywki tenisowe na najwyższym poziomie oraz dla tych, którzy są pod wrażeniem osiągnięć Brada Gilberta, byłego trenera Andre Agassiego, Andy Roddicka i Andy Murray’a.
Tenis - gry podwójne „Tenis – gry podwójne”
Autor : Adam Królak
Wydawnictwo : Centralny Ośrodek Sportu
Rok wydania : 2002
Liczba stron : 228
Krótki opis : Gry podwójne cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno fanów tenisa, jak i samych zawodników. Szybkość i różnorodność akcji oraz zaskakująca i nie dająca się przewidzieć improwizacja ruchowa i taktyczna tworzą atrakcyjne widowisko przewyższające emocje gier pojedynczych. Książka stanowi nie tylko dobry „poradnik” naukowo-metodyczny, ale traktuje szeroko o grze podwójnej pokazując jej rozwój, wzrost zasięgu oraz charakterystykę.
Sprawdziany tenisistów „Sprawdziany tenisistów”
Autor : Adam Królak
Wydawnictwo : Centralny Ośrodek Sportu
Rok wydania : 1997
Liczba stron : 120
Krótki opis : Publikacja jest opracowanym zbiorem tekstów przydatnych dla jednej dyscypliny sportu, jaką jest tenis. Autor omawia szczegółowo sprawności wszechstronnej, specjalnej, sprawdziany techniczne uderzeń podstawowych oraz sprawdziany kompleksowe. Książka może być doskonałym przewodnikiem dla początkujących trenerów jak i samych tenisistów.
Tenis dla dzieci, nauczycieli i rodziców „Tenis dla dzieci, naczycieli i rodziców”
Autor : Zbigniew Dutkowski
Wydawnictwo : Wydawnictwo Szkolne
Rok wydania : 1999
Liczba stron : 248
Krótki opis : Podręcznik kieruje uwagę rodziców oraz nauczycieli i trenerów ku atrakcyjnej i skutecznej drodze w rozwoju polskiego tenisa, zachęcając najmłodsze pokolenie dziewcząt i chłopców do systematycznego uprawiania tenisa, wskazuje także na jego wszechstronność oddziaływania, atrakcyjność oraz wyjątkowe walory zdrowotne, stanowiące podstawę wszelkich wyników sportowych w coraz trudniejszym współzawodnictwie.
Profilaktyka i leczenie urazów w tenisie „Profilaktyka i leczenie urazów w tenisie”
Autor : Józef Czopik
Wydawnictwo : Atena
Rok wydania : 2005
Liczba stron : 172
Krótki opis : Propozycja skierowana głównie do lekarzy medycyny sportowej oraz trenerów, ale również do samych tenisistów. W rozwoju psychofizycznym człowieka uprawianie tenisa, szczególnie rekreacyjnie, należy ocenić bardzo korzystnie. Tenis trzeba zaliczyć do tych dyscyplin sportu, w których walory sprawnościowe i zdrowotne górują nad zdarzającymi się urazami, głównie typu przeciążeniowego. Racjonalny trening wsparty prawidłową rozgrzewką, nieco dłuższą u starszych niż u młodszych, redukuje do minimum zagrożenie powstawania urazów.
Zwycięskie meczbole „Zwycięskie meczbole”
Autorzy : Kordian Tarasiewicz, Zbigniew Zakrzewski
Wydawnictwo : Tenis
Rok wydania : 2001
Liczba stron : 188
Krótki opis : Ta książka to kolejny dowód jaki urok ma tenis. Przypomnienie, że urok ten tworzy nie tylko obecna siła i szybkość samej gry, ale również obowiązująca czysta atmosfera na korcie i na trybunach. Zarówno bowiem zawodnicy jak i widzowie często tworzą jakby wspólnie mecz. W książce możemy znaleźć opisy najwspanialszych spotkań i turniejów, a także poczytać spostrzeżenia i refleksje dwóch wielkich fanów białego sportu.
Opowieści tenisowe z myszką „Opowieści tenisowe z myszką”
Autor : Kordian Tarasiewicz
Wydawnictwo : Tenis
Rok wydania : 1992
Liczba stron : 167
Krótki opis : Historia gry w tenisa od jego prapoczątków w okresie renesansu, poprzez ukształtowanie się nowoczesnego sportu w XIX wieku, po wielkie turnieje i grę zawodową w XX wieku. W książce przedstawiono sylwetki najważniejszych sportowców polskich i zagranicznych, a także wiele anegdot i ciekawostek zebranych przez autora, zapalonego tenisistę i wieloletniego działacza Polskiego Związku Tenisowego.
Tenis - sport dla każdego „Tenis – sport dla każdego”
Autorzy : Paweł Deresz, Andrzej Roman
Wydawnictwo : Agencja Omnipress
Rok wydania : 1986
Liczba stron : 130
Krótki opis : W tej książce z 1986 roku autorstwa Pawła Deresza i Andrzeja Romana możemy zaznajomić się z historią dyscypliny, prześledzić wyniki i ciekawostki z rozgrywanych w tym czasie turniejów, poznać biografie najwybitniejszych zawodników, a także zagłębić się w technikę gry i poznać ćwiczenia pomocne w doskonaleniu swojego tenisowego rzemiosła.
Tenis i jego tajemnice „Tenis i jego tajemnice”
Autor : Zbigniew Bełdowski
Seria : Sport dla Ciebie
Wydawnictwo : Sport i Turystyka
Rok wydania : 1970
Liczba stron : 235
Krótki opis : Autorem książki jest nieżyjący już Zbigniew Bełdowski, polski tenisista i trener. W swojej książce przybliża czytelnikom historię dyscypliny, zasady gry i udziela szeregu porad adeptom tego sportu. Dzisiejsi czytelnicy dzięki tej lekturze mogą się cofnąć do roku 1970 i porównać jak zmienił się tenis ziemny przez ten okres.

Autor : Goget (Tennisbios.com)