Kontuzja Zvereva na Wimbledonie „gorsza” niż się spodziewano,

196

Alexander Zverev doznał kontuzji kolana w meczu z Cameronem Norrie podczas Mistrzostw Wimbledonu 2024 i wygląda na to, że może być ona poważniejsza niż początkowo przypuszczano.

Niemiecki zawodnik upadł w meczu z Norrie na SW19, po czym wymagał przerwy medycznej. Kontynuował mecz i nawet go wygrał; jednak miało to swoją cenę. Ujawnił, że po meczu odczuwał ból kolana, ale nie był pewien, o co chodzi.

Prześwietlenie następnego dnia wykazało kontuzję kolana, która nie była na tyle poważna, by nie mógł zagrać przeciwko Taylorowi Fritzowi. Rozegrał naprawdę solidny mecz, obejmując prowadzenie 2-0 przeciwko Fritzowi, ale nadal nie był w stanie przekroczyć linii mety zwycięsko, przegrywając w pięciu setach.

Otwarcie przyznał, że podczas tego meczu był na jednej nodze, co sygnalizowało, że coś jest naprawdę nie tak. Zverev wyjaśnił następnie, co wykazało zdjęcie rentgenowskie i był optymistycznie nastawiony do szybkiego powrotu do zdrowia, ale najwyraźniej kontuzja może być jeszcze gorsza.

Jego brat, Mischa Zverev, przekazał aktualizację Amazon Prime po meczu, przyznając, że Alexander ponownie widział się z lekarzem. Wyciągnęli znaczną ilość płynu z jego kolana, którego nie powinno tam być, jeśli kontuzja była taka, jak początkowo sądzono.

Jego brat potwierdził następnie, że Zverev spotka się z lekarzem w domu w Monako, aby dokładniej ocenić sytuację, ale jeśli dojdzie do poważnych uszkodzeń, jego udział w igrzyskach olimpijskich może być poza zasięgiem. Na ostatnich igrzyskach zdobył złoty medal.

„Sascha ponownie spotkał się z lekarzem. Pobrał 40 mililitrów płynu z kolana. Niestety, istnieje teraz podejrzenie czegoś gorszego. Jutro ponownie spotka się z lekarzem w domu w Monako”

„Zostaną wykonane bardziej szczegółowe zdjęcia. Może to coś więcej niż tylko stłuczenie kości. Jeśli to złamanie lub złamanie włosa, będziemy musieli to zobaczyć. Ale wtedy Igrzyska Olimpijskie są zagrożone”

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News