Kitzbuhel: Goffin wygrywa z Kohlschreiberem

32

David GoffinDavid Goffin (Belgia) wygrał 2:0 (6:3 7:5) z Philippem Kohlschreiberem (Niemcy, 1) w II rundzie turnieju wKitzbuhel. Pierwszy set bardzo dobrze rozpoczął reprezentant Belgii, który już w trzecim gemie znalazł sposób na doświadczonego rywala. Później wystarczyło, że utrzymał własne podania i wygrał otwierającą odsłonę. W kolejnej partii nie było już tak łatwo. Goffin gonił wynik po stracie własnego gema i udało mu się to przy ostatniej okazji. Niemiec miał trzy piłki setowe, ale nie wykorzystał ich i to się na nim zemściło. Tuż przed tie-breakiem Belg zdobywa kolejnego breaka i wygrywa całe spotkanie.

Także w czwartek Goffin musiał zmierzyć się z Paolo Lorenzim (Włochy) w ćwierćfinale tej imprezy. Na zakończenie dnia zmiótł z kortu swojego przeciwnika wygrywając po godzinie i 7. minutach gry. Włoch wygrał tylko trzy gemy przez całe spotkanie (6:2 6:1) i na pewno nie jest zadowolony ze swojego występu. Młody reprezentant Belgii w półfinale zmierzy się z Maximo Gonzalezem (Argentyna).

David Goffin (Belgia) – Philipp Kohlschreiber Niemcy, 1) 6:3 7:5

Paolo Lorenzi (Włochy) – Pablo Andujar (Hiszpania) 6:2 6:0

Juan Monaco (Argentyna) – Jarkko Nieminen (Finlandia, 7) 6:3 6:4

Andreas Seppi (Włochy, 4) – Pere Riba (Hiszpania) [walkower]

Dominic Thiem (Austria, 5) – Jiri Vesely (Czechy) 6:3 7:6 (3)

Marcel Granollers (Hiszpania, 2) – Diego Sebastian Schwartzman (Argentyna) 6:3 6:4

Maximo Gonzalez (Argentyna) – Lukas Rosol (Czechy, 3) 6:3 4:6 6:3

David Goffin (Belgia) – Paolo Lorenzi (Włochy) 6:2 6:1