Kerber zakończyła współpracę z trenerem

Po niezbyt udanym Wimbledonie, z którym broniąca mistrzowskiego tytułu Angelika Kerber (Niemcy) pożegnała się w drugiej rundzie, trzeba było podjąć drastyczne ruchy. Za pomocą mediów społecznościowych mająca polskie korzenie tenisistka poinformowała, iż zakończyła współpracę z Rainerem Schuettlerem.

Idąc do przodu, nigdy nie jest łatwo się zmienić – szczególnie jeśli współpracujesz z tak wspaniałymi ludźmi jak Rainerem. Ale w tym momencie zadecydowaliśmy, że jest to odpowiedni moment na nowy początek. [Schuettler] stał się moim przyjacielem i jestem mu wdzięczna za jego ciężką pracę i poświęcenie w ostatnich miesiącach – napisała “Angie”.

Była liderka światowych list obecnie zajmuje 13. miejsce w rankingu WTA. W tym sezonie trenująca w Puszczykowie tenisistka nie zdobyła jeszcze żadnego tytułu, a w Wielkim Szlemie jej “osiągnięciem” jest IV runda Australian Open. Poza tym zagrała w dwóch finałach: w Indian Wells uległa w meczu o tytuł Biance Andreescu (Kanada), a w Eastbourne musiała uznać wyższość Karoliny Pliskovej (Czechy).